İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun esprili göndermesinin ‘Güle güle öldük’ diyerek görselleriyle paylaşan Hamza Yerlikaya’ya Ümit Karaca’dan maaşlı yanıt geldi. Karaca’nın, “4 yerden maaş alsam ben de gülerdim” tweeti sosyal medyada büyük ilgi gördü.

YERLİKAYA GÜLE GÜLE ÖLMÜŞ
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın YouTube, Twitter, Netflix gibi sosyal medya platformlarının kontrol altına alınmasına ilişkin açıklamalarına sosyal medya hesabından yaptıkları paylaşımlara esprili bir şekilde yanıt vermişti. VakıfBank’a atanmasıyla birlikte 4. Maaşa hak kazanan Hamza Yerlikaya ise Akşener ve Kılıçdaroğlu’nun paylaşımlarının görsellerini paylaşarak, “Gül gül öldük ya” şeklinde yanıt vermişti.

ANLAMLI YANIT: ‘DÖRT MAAŞIM OLSA BEN DE GÜLERİM’
Ümit Karaca’nın Yerlikaya’ya verdiği yanıt sosyal medyada büyük ilgi gördü. Karaca, Yerlikaya’nın paylaşımına alıntılayarak, “4 yerden maaş alsam ben de gülerdim” şeklinde yanıt verdi.

YERLİKAYA PROTESTO

Öte yanda Vakıf Bank Ege Bölge Müdürlüğü önünde 2 yurttaş Güreşçi Hamza Yerlikaya'nın AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Vakıfbank Yönetim Kurulu'na atanmasını güreşerek protesto etti.

SAHTE DİPLOMA
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank yönetim kuruluna atanmasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

ZİNCİRLEME
HKP’nin avukatları, suç duyurusu dilekçesinde Yerlikaya’nın ‘sahte lise’ diploması ile üniversitelerden önlisans, lisans ve yüksek lisans mezunu olduğu ve Vakıfbank’ın Yönetim Kurulu üyeliğine kadar getirildiğini savundular.

Kaynak: Ajanslar/Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ