Genel
06 Ağustos 2019 ( 787 görüntülenme )

Yavaş Sonunda Kızdı: 'ÇEKİN ELİNİZİ ŞİRKETLERDEN'

Ağustos ayı ilk toplantısında AKP'li Meclis üyesinin ikramiyelere ilişkin çıkışına cevap veren Ankara BB Başkanı Mansur Yavaş, "Şirketleri vermiyorsunuz, ikramiyeleri öde diyorsunuz. Önce şirketleri verin kardeşim” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ağustos ayı birinci oturumu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplandı. Yavaş’ın yeterli çoğunluğun bulunduğunu açıklamasının ardından gündeme geçildi.

AKP:İKRAMİYELERİ ÖDEYİN'

AK Partili üye Burhan, “Belediye başkanının görevi midir buna kısmen çözüm üretmek? İşçinin verilmeyen ikramiyelerini neden ödemiyorsunuz” dedi. Burhan’ın sözlerinin ardından toplantıda tansiyon yükseldi. Yavaş, “Sinan Bey 8.5 Milyar borcu ben yapmadım” dedi. Yavaş sözlerini şöyle sürdürdü:


‘ŞİRKETLERİ VERMİYORSUNUZ, İKRAMİYEYİ ÖDE DİYORSUNUZ’


“Belediyenin geliri gideri belli. Şirketleri vermiyorsunuz, ikramiyeleri öde diyorsunuz. Metro için kesintiyi ben getirmedim. Önce şirketleri verin kardeşim. Halk ekmek zarar ediyor verin kardeşim halk market yapacağız diyoruz. Vatandaş daha ucuz yiyecek. İkramiyeler para var da mı ödenmedi? Ben daha bir lira ASKİ parası almadım. Meclis’i bu tartışmalara boğmak istemiyorum.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ