Politika
10 Mayıs 2019 ( 3632 görüntülenme )

Yalçın: 'TÜM YURTTA TEYAKKUZ'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Bu istikamette yalnız İstanbul il sınırlarına münhasır değil, bütün vatan sathını esas alan, kapsamlı bir seçim çalışması yapılacaktır. Türkiye'deki bütün MHP teşkilatları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenecek olması dolayısıyla şimdiden teyakkuza geçirilmiştir" ifadelerini kullandı.

Yalçın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, partisinin 15 il başkanıyla "İstanbul" gündemli parti genel merkezindeki toplantısına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

YALÇIN: ‘BÜTÜN MHP TEŞKİLATLARI TEYEKKUZA GEÇTİ’

İstanbul seçimlerine dair MHP'nin temel stratejilerinden birinin, bütün Anadolu'yu ve Türkiye'yi İstanbul için seferber etmek olduğunu aktaran Yalçın, "Bu istikamette yalnız İstanbul il sınırlarına münhasır değil, bütün vatan sathını esas alan, kapsamlı bir seçim çalışması yapılacaktır. Türkiye'deki bütün MHP teşkilatları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenecek olması dolayısıyla şimdiden teyakkuza geçirilmiştir." ifadesini kullandı.

HEMŞEHRİ AÇILIMI GELİYOR

İstanbul'da en büyük hemşehri profiline sahip olan Sivas'tan başlayarak Kastamonu, Ordu, Giresun, Tokat, Samsun, Erzurum, Malatya, Trabzon, Sinop, Erzincan, Rize, Kars, Ardahan ve Mardin illerinin il başkanlarının toplantıda hazır bulunduğunu aktaran Yalçın, daha sonra diğer illerin il başkanlarının da aynı şekilde toplantıya çağrılacağını ifade etti.

Toplantıda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminden zaferle çıkılabilmesi için 23 Haziran'a kadar MHP teşkilatlarının takip etmesi gereken temel stratejinin ayrıntıları üzerinde durulduğunu belirten Yalçın, şunları kaydetti:

‘HEDEF: ZAFERE ULAŞMAK’

" Yurdun dört bir yanında görev yapan teşkilatlarımız, taşra-İstanbul ilişkisi içinde yaşatılan ortak değerler üzerinden hemşehrileriyle temas kuracaklar, kucaklaşacaklardır. Bütün MHP milletvekilleri, MYK ve MDK üyeleri bu çalışmalara nöbetleşe katılacaklardır. Hedef, aziz İstanbulluları Cumhur İttifakı'nda birleştirip buluşturmak ve 23 Haziran'da zafere ulaşmaktır."

YALÇIN: ‘İSTANBUL DEMEK TÜRKİYE DEMEK’

Yalçın, İstanbul'un, "Türkiye" demek olduğunu, sadece Türkiye'nin değil, bütün Türk ve İslam dünyasının göz bebeği olduğunu ve yüzyıllardır dünyanın en gözde şehirlerinin başında geldiğini belirterek, "Dünya, tek ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu." diyen devlet adamı Napolyon ile "Bütün şehirler ölümlüdür, İstanbul hariç." diyen doğa bilimci Gyllius'un, bu hakikati bilerek görüş beyan ettiklerini anlattı.

Kaynak: AA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ