65486 görüntülenme07 Ağustos 2020
Aysofya'nın cami statüsünde ibadete açılmasının ardından tartışmalar sürüyor. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya kararına destek vermesinin ardından Bahçeli'nin 28 Mayıs 2015 tarihinde Trabzon Mitingi'nde Ayasofya hakkında yaptığı konuşma yeniden gündeme geldi.

BAHÇELİ ‘BUNLAR DİN SÖMÜRÜCÜSÜ’
Erdoğan'ı eleştiren Bahçeli, "Bunlar sırf tertemiz mümin duygularla oynamak ve sömürmek için Ayasofya Cami’ni bile kullanabileceklerdir. Çünkü bunların freni patlamış, başkanlık hırsı, bölünme hedefi, Türklüğü yok etme gayesi akıllarını başlarından almıştır." ifadelerini kullanmıştı. Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şöyle olmuştu:

‘PAPAZ CÜBBESİYLE POZ VEREN ERDOĞAN’
Erdoğan şuursuzca konuştukça, 7 Haziran’da kabus yaşayacağını gördükçe kontrolden, izandan ve yoldan çıkmaktadır. Trabzonlu kardeşlerim, yüce dinimiz, efendimizin kutlu tebliği istismar kuşatmasıyla sarsılmaktadır. Erdoğan Vatikan’ı örnek gösterirken hiç mi yüreği sızlamamıştır? Ve Vatikan’ı başka hangi konularda örnek almaktadır? Papaz cübbesi giyip poz verirken aklından geçenler nelerdi?

‘DİN SÖMÜRÜSÜ İÇİN BUNLAR AYASOFYA’YI KULLANIR’
Geçtiğimiz yıl, Papa’yla her konuda fikir birliği içinde olduğunu söylerken kastı neydi? Türkiye tuzağa çekilmektedir. Türk milleti Kilise açıp cami yıkan ahlaksızların kapanındadır. Bunlar sırf tertemiz mümin duygularla oynamak ve sömürmek için Ayasofya Cami’ni bile kullanabileceklerdir. Çünkü bunların freni patlamış, başkanlık hırsı, bölünme hedefi, Türklüğü yok etme gayesi akıllarını başlarından almıştır.”

‘17/25’İN HESABINI SORACAĞIZ’
“Fakat ne yaparlarsa yapsınlar, karşılarında Müslüman Türk milletinin güvencesi Milliyetçi Hareket Partisi vardır. Hangi senaryoya bel bağlarlarsa bağlasınlar, Türkiye sevdalıları bu müşriklere, bu günahkarlara, bu zalimlere izin vermeyecektir. Despotun oyununu bozmak için Bizimle Yürü Trabzon. 17-25 Aralık’ın hesabını görmek için Bizimle Yürü Trabzon.Mazlumlara, kimsesizlere, evsizlere, barksızlara, öksüz ve yetimlere sahip çıkmak için Bizimle Yürü Trabzon.”

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ