Politika
23 Nisan 2017 ( 9677 görüntülenme )

VE BAHÇELİ AKP TEZGAHINDA!..

ÖZLEM ZENGİN: MHP SEÇMENİ, BAHÇELİ YANLIŞ YAPTIN DİYEBİLİR

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Zengin, MHP seçmeninin referandum tercihi ile ilgili "seçmen, yeri geldiğinde sizinle sonuna kadar beraber ama yeri geldiğinde de 'Yanlış yapıyorsun' diyebilir" yorumunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Özlem Zengin, Habertürk gazetesinden Kübra Par'ın gündeme dair sorularını yanıtladı. 

İşte o söyleşiden öne çıkan başlıklar:

MHP'NİN İÇ MESELELERİ VARDI

- Pek çok bölgede “Evet”lerin oranı, AK Parti ve MHP’nin oy toplamının epeyce altında kaldı. Sizce bunların çoğunluğu AK Parti’den mi gitti, yoksa MHP’den mi yeterince gelmedi? 

"Bunlar daha analize muhtaç. Ama bunun bir örneğini yakın zamanda yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın adaylığı döneminde CHP ve MHP bir araya gelerek Ekmeleddin İhsanoğlu’nu aday gösterdiler. Gösterdikleri aday, kendi partilerinin toplamı kadar oy almadı. Bu zor bir iş. Seçmenin bir iradesi var. İnsanımız hangi siyasi partiden olursa olsun, o partiye oy veren seçmen kendine tekrar soruyor. Öyle bakıldığı zaman, bu analize muhtaç bir konu".

YANLIŞ YAPIYORSUN DİYEBİLİRLER

- Ama MHP tabanının yeterince ikna olmadığını söylemek mümkün galiba, değil mi?

"Bu süreçte MHP asıl desteği zaten Meclis’te verdi. MHP’deki cevap, sadece Anayasa’ya münhasır bir itirazdan kaynaklanmıyordu. Partinin kendi içinde meseleleri vardı ki o da bu süreçte devam edecek. Seçmen, yeri geldiğinde sizinle sonuna kadar beraber ama yeri geldiğinde de “Yanlış yapıyorsun” diyebilir.
MHP seçmeni Bahçeli'ye yanlış yapıyorsun dedi!
Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ