Kültür Sanat
26 Mayıs 2017 ( 7343 görüntülenme )

Vay Vay Vay... TRT GENEL MÜDÜRÜ OLMAK İÇİN BAKIN İLK SIRADA KİM VARMIŞ!..

RTÜK'ün internet sitesinde yer alan bilgilendirmede, 11 Mayıs 2017 tarihi itibarıyla boşalan TRT Genel Müdürlüğüne aday olmak isteyenler için tanınan başvuru süresinin bugün saat 18.00'de sona erdiği ifade edildi.

Bilgilendirmeye göre, TRT Genel Müdürlüğü için 56 aday başvuruda bulundu.

Başvuruda bulunan adayların isimleri şu şekilde:

"TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, Bakan Başdanışmanı Fatih Öznur, TAPDK uzmanı Dr. İdris Özkul, TGRT Haber TV ve TGRT FM Radyo Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sait Eken, 


Gelir Uzmanı Fedli Dumlu, Basın İlan Kurumunda müdür Zeki Gümüş, Öğretmen Bahadır Kaya, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığında uzman Umut Çavuş, Mülkiye Başmüfettişi Dr. Özcan Erdoğan, Yapı ve Kredi Bankası Şube ve Açıkhava Reklamları Yöneticisi İsmail Hakkı Akduman, Araştırmacı Mustafa Çevik, 

Öğretmen Ümit Kurt, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Mehmet Habil Tecimen, Ali İhsan Gürer, Sosyolog Ali Selçuk Kapçı, Yapımcı-Yönetmen Mürşit Arslan, Prof. Dr. Nursulu Çetin, TRT-Ankara Radyosu Müdürlüğünde tekniker-yayıncı Kasım Gümüş, Başbakanlıktan emekli Metin Önsöz, 

Şube Müdürü Hüseyin Aktürk, Gazeteci - Medya Mühendisi İbrahim Saim Altunterim, Okul Müdürü Sadık Öztürk, Cevdet Tellioğlu, Şube Müdürü Ahmet Akın, Danışman Dr. İbrahim Öz, Başmüfettiş Mahmut Seydanlıoğlu."

İbrahim Eren kimdir?

"17 Temmuz 2014 Günlü Radikal'in Haberi:"


"Bilal Erdoğan'ın arkadaşı İbrahim Eren hem TRT Genel Müdür Yardımcısı hem de ATV Avrupa kanalının Genel Müdürü."

"EREN, BİLAL ERDOĞAN'IN ARKADAŞI"

"17 Aralık sürecinde Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın talimatıyla para toplanarak havuz oluşturulduğu iddiaları ile gündeme gelen Sabah-ATV grubuna ait ATV Avrupa kanalının genel müdürlüğünü, halen TRT’de vekâleten Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten, kadrosu da Başbakanlık’ta bulunan, Bilal Erdoğan’ın okul arkadaşı İbrahim Eren’in yaptığı ortaya çıktı."

"HAVUZ MEDYASI"

"Cumhuriyet gazetesinden Fırat Kozok'un haberine göre, Sabah ve ATV’nin devri için gereken kaynağın sağlanması için müteahhitler devreye sokulmuş ve bu çerçevede bazı inşaat firmalarından oluşturulan havuza para koymaları istenmişti. Operasyona ilişkin emri Tayyip Erdoğan’ın verdiği, dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da işadamlarının para koyma işini organize ettiği ileri sürülmüştü. Kamuoyuna yansıyan tapelerde Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da süreci takip ettiği ortaya çıkmıştı. Yaşanan sürecin ardından Sabah-ATV Kalyon Grubu’na ait Zirve Holding’in olmuştu."

"HEM ATV HEM TRT, İMAM HATİP'TEN ARKADAŞ"

"Bu satışa ilişkin karar geçtiğimiz günlerde RTÜK’e ulaştı. Ancak RTÜK’ün Medya Hizmet Sağlayıcı Kuruluşlar Yayın Lisansı Başvuru Formu’nda yer alan bilgiler, gruba ait ATV Avrupa televizyonunun yönetiminde ilginç bir ismin olduğunu ortaya çıkardı. Kanalın Genel Müdürü’nün, halen vekâleten TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten ve kadrosu Başbakanlık’ta olan İbrahim Eren olduğu ortaya çıktı. Eren, aynı zamanda Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşı".

İşte yeni TRT Genel Müdürü ilk adayı İbrahim Eren hakkında arşiv bilgileri bu...


Kaynak: Radikal, Birgün, Cumhuriyet. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ