15458 görüntülenme09 Ekim 2020
Tüylü Mikrofon isimli bir Youtube kanalının yaptığı röportajda konuşan vatandaşın görüntüleri, sosyal medya kullanıcıları tarafından en çok paylaşılanlar arasına girdi. 

“Ben seçip de benim sırtımdan geçinenlere eyvallah etmem. Benim sırtımda yiyeceksin içeceksin, bir de ben sana ceketimi ilikleyeceğim? Olur (!) Bu ne iş ya” diyen vatandaş sözlerini şöyle sürdürdü:

‘SEN KİMSİN, ATATÜRK GİBİ DEVLET Mİ KURDUN’

“Sen kimsin kardeşim Atatürk müsün devlet mi kurdun ne yaptın sen? Bu millete ne geçmişin var senin? Ezilen ben. Bu nasıl bir değirmen arkadaş, yiyen yiyor, çarkın dişlisinde biz eziliyoruz, aç kalan biziz, kim bu doymak bilmeyen insan? Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşıyım, ben hırsızlık yapsam suçtur. Peki bunu tepedekiler yapınca niye hiçbir savcı harekete geçmiyor? Bu insanların kanun çerçevesinde görevleri belli değil mi? Peki görevlerinin dışına çıktığı zaman neden hiçbir savcı müdahale etmiyor? Bana mı gücü yetiyor ya. Yiyorsa onlara da gücü yetsin.”

‘İŞSİZİM 2 TANE KIZIM VAR BAKAMIYORUM HANİ NERDESİN DEVLET’
“Ben vatandaşım! Beni askerlik zamanı çağırıyorsun, suç işlediğim zaman çağırıyorsun. Ama aç kaldığım zaman yoksun! Hiç kimse çağdaş Atatürk insanlarını ezemez. Seni ben seçiyorum ya, sen nasıl beni eziyorsun, nasıl beni ezersin? Ben bugün işsizim. 2 tane kızım var bakamıyorum. Hani nerdesin devlet? Sen konuşma, ben konuşmayın, öbürü konuşmasın. Kim konuşacak? Nasıl çıkacak karanlıkta kalan aydınlığa. Ölüm mü? Başım üstüne. Ben Atatürk çocuğuyum kardeşim.”

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ