1116 görüntülenme13 Ocak 2020
İYİ Parti hazırladığı çalışmayla birlikte İstanbullu vatandaşlara “Kanal İstanbul hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu yönelterek vatandaşların görüşlerini aldı.

“HERHANGİ BİR FAYDA SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Bir vatandaş, Kanal İstanbul projesinde bilgilerin doğru olmadığını belirterek, “Özellikle belirtilen maliyetlerin 75 Milyar TL’nin üzerinde olacağı söyleniyor. Şu anda Türkiye ekonomisinin böyle bir yükü kaldırabileceğini düşünmüyorum. Bir de doğaya nasıl zarar vereceğini, depremi nasıl tetikleyeceği hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Bütün her şey her şey kapalı kapılar arkasında yönetiliyor tek bir kişinin söyledikleriyle.” ifadelerini kullandı.

'50'DEN BERİ AMERİKA'NIN UĞRAŞTIĞI PROJE'

Bir diğer vatandaş ise, “Kanal İstanbul 1950’den beri Amerika’nın uğraştığı, Montrö’yü delmek için uğraştığı bir proje. İstanbul’un projesi değil. Türklerin projesi değil. İstanbul’un sol tarafında kanal yapıp, ortasını ekümenik hale getirip, sol tarafını Avrupa’ya bağlayıp, sağ tarafını da biz Türklere bırakmayı düşünen bir proje aslında” şeklinde konuştu.

İYİ Parti’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “İstanbullulara Kanal İstanbul hakkındaki düşüncelerini sorduk. İktidardaki ayrıcalıklı rant zümresi dışında Kanal İstanbul'u destekleyen bir kişi bulamadık. #MilletinSesiSokakta” paylaşımı yapıldı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ