İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Kanal İstanbul paneline katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, panel sonrası Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Akşener, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

‘BİLİMSEL VERİLER GÖSTERİYOR Kİ ÇOK ZARAR VERECEK’

"İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu Kanal İstanbul paneline, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın @ekrem_imamoglu ile beraber katıldık. Bilimsel veriler net olarak gösteriyor ki bu proje İstanbulumuza, denizlerimize ve memleketimize çok zarar verecek."

İMAMOĞLU: 'İSYAN EDİYORUM'
Öte yanda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti'nin düzenlediği 'Kanal İstanbul Projesi ve Ardındaki Gerçekler' başlıklı panelde konuştu.

‘BU PROJEYE İSYAN EDİYORUM, MUTLAKA ENGELLEMELİYİZ’

İmamoğlu Kanal İstanbul projesinin ÇED Raporu'na yapılan itirazların yok sayıldığını belirterek, "ÇED Raporu'na yapılan itirazlar yok sayılıyor ve ÇED Raporu onaylanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nı ikna etmenize gerek yok. Bilim dünyasını ikna etmeniz yeterli. Bu projeye isyan ediyorum. İstanbullu hemşehrilerimin de isyanını görüyorum. Bu projeyi mutlaka engellemeliyiz diyorum" dedi.

’30 MİLYON METREKARE ARSA HAREKETİ VAR’

İmamoğlu, daha önce iktidar temsilcilerinin Kanal İstanbul projesi güzergahında tek bir arsa hareketi olmadığını söylediklerini anımsatarak, "Ben '30 milyon metrekare arsa hareketi var' diye açıklama yaptım. Yalanlama bekliyordum. Hiçbir yalanlama gelmedi. Sayın Cumhurbaşkanı dün 'Kimin oradan arsa alıp almadığı bizi ilgilendirmez' diye cevap verdi. " diye konuştu.

ERDOĞAN: ‘BÖYLE BÜYÜK PROJELER MAHALİ İDARELERE BIRAKILAMAZ’

Öte yanda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da yaptığı konuşmada Kanal İstanbul projesinin mahalli yönetimlere bırakılmayacak kadar önemli bir proje olduğunu ifade etti. Erdoğan, ‘İstanbul'un projeleri bu şehrin mahalli yönetimlerine bırakılamayacak kadar hayatidir, büyüktür’ dedi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ