1746 görüntülenme02 Nisan 2020
Corona virüsü salgını sonrası belediyelerin bağış toplaması İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgeyle yasaklanmış, hesaplar bloke edilmişti. Duruma tepki gösteren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Nevşin Mengü'ye konuştu.

‘BELEDİYELERİN BAĞIŞ TOPLAMA YETKİSİ VAR’
“Belediyelerin, şartsız bağış alma yetkisi vardır. Şu süreçte bununla ilgili çok fazla konuşmuyoruz. Konuşacağımız gün gelecek. Allah'a havale ediyorum. ” diyen İmamoğlu “Bizi arayan insanlara biz kanunen nasıl yapılacağını da tarif ediyoruz” diye konuştu. İşte İmamoğlu'nun çok konuşulacak açıklamaları;

‘YASAKLANDI DİYE BİR ŞEY YOK’
“Belediyemizin kanunen bağış alma yetkisi vardır. Halen devam etmektedir. Yasaklandı diye birşey yok. Belediyelerin, şartsız bağış alma yetkisi vardır. Şu süreçte bununla ilgili çok fazla konuşmuyoruz. Konuşacağım gün gelecek. (İçişleri Bakanlığını) Allah'a havale ediyorum. Bizi arayan insanlara biz kanunen nasıl yapılacağını tarif ediyoruz”

İSTANBUL’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
* İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, cumartesi günü beni pandemi kuruluna davet etti. Orada konuşan bütün bilim insanları, akademisyenler, sokağa çıkma yasağının gelmesini istedi. Duyuyoruz ki Ankara’daki Bilim Kurulu da aynı tavsiyeleri yapmış. Sayın Bakanın açıklaması var ‘Herkes kendi karantinasını alsın’ diye. Bu herkese kim tabi değil? Sokağa çıkan 2 milyon insan mı tabi değil?”

‘SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ’
*Bunu herkes söylüyor da uygulaması gereken niye uygulamıyor onu bilmiyorum. Ben, aklın ve bilimin bana gösterdiğine göre bu şehirde sokağa çıkma yasağı ilan edilirse kaybımızı azaltırız diye düşünüyorum.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ