739 görüntülenme16 Eylül 2019
Tarihçi yazar Sinan Meydan’ın Atatürk hedef alanlara ilişkin yaptığı açıklamalar yeniden gündeme geldi. Meydan, “Bütün milleti ayağa kaldıran bu kurtarıcıdan aklı başında bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı niye rahatsız olabilir?” ifadelerini kullanmıştı.

KURTARICIMIZ ATATÜRK’TEN NE AKLI BAŞINDA BİR İNSAN NE RAHATSIZLIK DUYAR’


Gazeteci yazar Sinan Meydan’ın daha önce katıldığı Halk TV’deki Halk Arenası programında yaptığı bir konuşma sosyal medyada yeniden gündem oldu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef alınmasını eleştiren Meydan, burada yaptığı konuşmasında “Bütün milleti ayağa kaldıran bu kurtarıcıdan aklı başında bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı niye rahatsız olabilir?” şeklinde konuşuyor. Meydan’ın o konuşması özetle şöyle:

‘AKLI BAŞINDA BİR YURTTAŞ NİYE RAHATSIZ OLABİLİR’

“Sina Filistin Cephesi’nde dağılan, Alman komutanların terk ettiği Türk Ordularını o ateşten kurtaran, Halep’in kuzeyinde İngiliz ve Fransız’ı durduran. Bu zaferi kazanan bir önderden aklı başında bir T.C. vatandaşı rahatsızlık duyar?

EKMEK YAPACAK UNUMUZ YOKTU’

“1919’da Samsun’a çıkan, Anadolu, İzmir işgal edildiğinde. Vatandaşın umutsuzluğa düştüğü İstanbul’da ekmek yapacak unun bulunamadığı bir ortamda Türk insanını yeniden bağımsızlık için bir araya toplayan ve bir bağımsızlık savaşı başlatan. Emperyalizmin taşeronlarına, Yunanistan’a, Ermenistan’a karşı, yerli iş birlikçilere karşı. Bütün milleti ayağa kaldıran bu kurtarıcıdan aklı başında bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı niye rahatsız olabilir?”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ