İstanbullular yeni güne Ümraniye’den gelen acı haberle başladı. Parseller Mahallesi Kesikkaya Caddesi üzerinde bulunan ve halen inşaatın devam ettiği, Dudullu-Bostancı Metro Hattı şantiyesinin yanındaki yol gece saat 01:20 sıralarında göçtü.

GÜVENLİK KULUBESİ GÖÇÜK ALTINDA KALDI, 2 CAN KAYBI

Çökmenin meydana geldiği yerin yanında bulunan bir siteye ait güvenlik kulübesi ile şantiyeye ait konteyner de göçük altında kaldı. Kulübenin içinde bulunan 2 güvenlik görevlisi toprak altında kalarak can verdi.

Olay yerine sevk edilen itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu toprak altında kalan güvenlik görevlilerinden Mehmet Altun’un cesedi çıkarıldı. Diğer işçinin cesedinin toprak altından çıkarılması için çalışmalar da sürüyor.

ÇEVRE BİNALAR TAHLİYE EDİLDİ

Çevredeki binalardan bazıları da tedbir amaçlı tahliye edildi. Öte yandan, çevreye doğal gaz kokusu yayılması üzerine de bölgeye sevk edilen ekipler, caddedeki gaz akışını kesti. Göçük alanının çevresinde de elektrik kesintisine gidildi. 

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. 

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, olay yerinde incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, saat 01.22 sıralarında Dudullu Bostancı Metro Hattının Parsaller İstasyonu’ndaki genişletme çalışmalarında oluşan üst kot ile zemin arasındaki boşluğun çöktüğünü belirtti.

“EKİPLER ÇOK GEÇ GELDİ”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ