Genel
08 Aralık 2016 ( 296 görüntülenme )

Ümit Özdağ'dan Hükümete KRİTİK UYARI!

Dikkate almalı...

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, devam eden 'Fırat Kalkanı' harekatının Türkiye için bir zorunluluk olduğunu belirterek, "Operasyonun büyüme ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum" dedi.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Ümit Özdağ, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özdağ, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Karkamış'ın karşısında bulunan Suriye'nin Cerablus kasabasına girmesiyle başlayan 'Fırat Kalkanı' harekatının kapsamının genişleyeceğini tahmin ettiğini söyledi.

Harekatın Türkiye için bir zorunluluk olduğunu ifade eden Özdağ şöyle konuştu:

"AKP gömleği yanlış iliklemeye başladı. Şimdi yanlış iliklenen gömleği bir yerden doğru iliklemeye kalkışıyor. Bu çok zor, düğmenin tamamen açılarak yeniden iliklenmesi gerekiyor. Bunun içinde Suriye rejimiyle olan ilişkilerin yeniden tasarlanması ve düzenlenmesi gerekiyor. Bu olmadan olmaz.

Sadece Fırat Kalkanı operasyonu yaparsanız bunun politik hedefi bellidir ama sadece küçük resimdeki politik hedefi bellidir. Büyük resimdeki politik hedefi muhakkak ortaya koymak zorundasınız, o da Suriye'nin toprak bütünlüğünü düşünüyorsunuz ama kiminle? Bu da mutlaka Beşar Esad'la sağlanır. Çünkü bölgedeki en güçlü Suriye içindeki meşru tabanı en büyük yapı Suriye rejimidir.

Türkiye için en önemli olan öncelikli Suriye'deki demokrasi değil, öncelikli Suriye'nin toprak bütünlüğüdür. Ben harekatın büyüme ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Müdahalenin coğrafi kapsamının genişleme ihtimali ve yollanacak asker sayısının genişleme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Sadece Fırat Kalkanı'ndan bahsetmiyorum. Bahsettiğim alan Musul'dan başlayıp Afrin'e kadar uzanan alan.

Türkiye için bunun zamanının en kısa zaman olması gerekiyor. Çünkü zaman uzadıkça, Türkiye'nin kaybı artacak. Böyle büyük bir kaybı göğüslememiz lazım. Bunun daha küçük kayıplarla lehimize sonuçlanmasını sağlamamız lazım."(dha)

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ