2361 görüntülenme30 Mart 2020
İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, göçmenlere 250 milyar, vatandaşa ise 100 milyar TL ayrılmasını eleştirerek, ''Tamam vatandaşlarımız evde kalsın. Evde kalsın da, tuzu kuru efendiler; çocuklar evde taş mı yesin?'' dedi.

‘SIĞINMACILARA 250 MİLYAR, MİLLETE 100 MİLYAR’
Tam karantina alınmasını isteyen Ümit Dikbayır, ”Göçmenlere 40 milyar dolar, yani 250 milyar lira harcamakla caka satan bir iktidarın, milletine ayıracağı para sadece 100 milyar lira mıdır?” diye sordu ve önlemlerin yetersiz olduğunu savundu.

‘ÇOCUKLAR EVDE TAŞ MI YESİN’
Dikbayır aynı zamanda, ”Milletimizi, bankaların, patronların inisiyatifine bırakamazsınız. Tamam vatandaşlarımız evde kalsın. Evde kalsın da, tuzu kuru efendiler, çocuklar evde taş mı yesin?” diyerek iktidara yüklendi.Dikbayır’ın konuşmasından satır başları:

‘KENDİ MİLLETİNİZE 3 AY BAKAMAYACAK MISINIZ’
“Vatandaşına birkaç ay bakacak gücü kendinde bulamıyor ve neredeyse herkesi başının çaresine bakmaya çağırıyor. Bu durumda, vicdan ve akıl sahibi her vatandaşım da şu sorulara yanıt bekliyor: Altı milyon Suriyeliye 10 yıl baktınız. Kimine göre 40 milyar, kimine göre 50 milyar dolar harcadınız. Öz milletinize 3 ay bakamayacak mısınız? 18 yıllık iktidarınızın öyküsü ve özeti bu mudur?”

Bu dönemde en önemli ihtiyacın şeffaflık olduğunu vurgulayan Dikbayır, açıklanan rakamların tartışılır olduğunu savundu ve şu soruları sordu:

‘DEVLETİMİZ BÜYÜK AMA İKTİDARIN ÖNCELİĞİ BAŞKA’
* Merkez Bankası’nın yedek akçesi nerede? İşsizlik fonundaki 130 milyar lira nerede? Seçim dönemlerinde ballandıra ballandıra anlattığınız o büyük ülke, o büyük devlet nerede? Biz biliyoruz ki, ülkemiz de devletimiz de büyüktür. Yeter ki devleti yönetenler, her şey insan için, her şey vatandaşım için diyebilsin. Ama bu iktidarın öncelikleri başka…”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ