Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İstanbul'da Milli Savunma Üniversitesi'nde (MSÜ) "Din İstismarı" konulu konferans verdi. Konferansa, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu ile İstanbul İl Müftüsü Mehmet Emin Maşalı da katıldı.

DİN ÜZERİNDEN MENFAAT

Kurmay eğitimi alan subaylar ile üniversitenin idari ve akademik kadrosuna hitap eden Erbaş, din istismarının dine dair kavramları ve değerleri kullanarak insanları etkileyip, maddi veya manevi çıkar elde etmek olduğunu söyledi. Din istismarının temel nedeninin, kişi ya da grupların, gayri meşru hedef ve yöntemlerini meşru göstermek için dinin bu gücünden yararlanma amacı olduğunu ifade eden Erbaş, FETÖ'nün militanlarını kendi milletine kurşun sıkan mankurtlara dönüştürdüğünü belirtti.


‘FETÖ GENÇLERİ KOPARIYOR’

Erbaş, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in, kendisini Allah tarafından seçilen yüce bir kişi olarak takdim ettiğine ilişkin binlerce saçma sapan konuşmasının bulunduğunu kaydederek, "Dine, akla, mantığa aykırı; ülkemize ve milletimize ihanet eden talimatlarını bu yolla müntesiplerine kabul ettirmektedir. FETÖ haininin en bariz sapkınlığı kendini hakikatin yegâne temsilcisi olarak görmesidir. Bu yapılar, bugün açıkça gördüğümüz gibi gençleri ailesinden, vatan ve millet gibi değerlerinden koparmakta ve onlara düşman hale getirmektedir. FETÖ konusunda en sık karşılaştığımız insanlık dışı tavırlardan biri de budur" ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ SONRASI HAR OKULLARI KAPATILMIŞTI

Öte yandan, 31 Temmuz 2016 tarihinde Millî Savunma Bakanlığı'na bağlı olarak kurulan, askerî yükseköğretim kurumu olan Milli Savunma Üniversitesi'ne bir Diyanet Başkanı'nın gelip konuşma yapması dikkat çekti. Bakanlar Kurulu’nun 14 Kasım 2016 tarihli 2016/9522 sayılı kararı ile harp okulları MSÜ kuruluşuna dahil edilmişti.

TAKKE İLE BAKAN VE GENELKURMAY BAŞKANI'NI SELAMLADILAR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milltevekili Aytun Çıray bir fotoğraf paylaştı. Çıray'ın paylaştığı fotoğrafta üniformalı askerlerin mescit gibi bir yerde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'i selamladığı görülüyor.

‘ÇIRAL: ‘BÖYLE ASKER SELAMI OLMAZ’

Çıray Twitter hesabından, "Eğer bu asker Türk askeri ise başında talimatnamelerde olmayan bir başlıkla (takke, fötr, kipa vs vs.) komutanlarının selâmlanmayacağını bilmesi gerekirdi." diyerek Milli Savunma Bakanlığı'nı ve Genelkurmay Başkanlığı'nı etiketledi.

Kaynak: KRTTv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ