Kocaeli'de katıldıkları programda konuşan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, ABD-Türkiye arasındaki anlaşmaya tepki gösterdi. Türkkan, "Türkiye hiç bu kadar acziyete düşürülmemiştir" dedi.

‘BÖYLE BİR ACİZLİK İÇİNE HİÇ DÜŞMEMİŞTİK’

İYİ Parti Kocaeli İl Teşkilatı Mahalle Temsilcilerine Yetki Belgesi Verilmesi ve Üye Katılımı Töreni düzenledi. Partililerin yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleşen toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Biz mecliste görünenden daha büyük bir partiyiz. İYİ Parti milletin partisiyiz. Biz milletin sesiyiz. Sadece milleti dinleriz. Ne ABD’yi takarız ne Rusya’yı. Ülkemiz çok zor günlerden geçti. Son 1 senedir Suriye’de yaşananlar, son olarak da Sayın Trump’ın talebiyle operasyona ara verilmesi gibi. Türkiye hiç bu kadar acziyete düşürülmemiştir. Bunu Türk milleti bir kenara not etti.” şeklinde konuştu.

“BU KADAR AŞAĞILANDIĞINI GÖRMEDİM”
Koray Aydın, ABD-Türkiye anlaşmasını eleştirerek, "Yıllardan beri siyaset yapıyorum, ben hiçbir dönemde Türkiye Cumhuriyeti’nin bu kadar aşağılandığını görmedim" diyen Aydın, şöyle konuştu:

‘KUKLASI OLMASAYDIN, MİLLET ARKANDA DURURDU’
“Bugün senin şahsında milletimize hakaret edilen ifadeler kullanılıyorsa o gün Trump’ın kuklası haline dönmeseydin bu millet arkanda dururdu. AK Parti’ye oy veren arkadaşlarımızın bile yeter artık bu kadarı da olmaz dediklerini biliyorum. İmzalanmış olan 13 maddelik anlaşmanın Türkiye’yi nereye götüreceğini hep birlikte yaşayacağız, göreceğiz.

"EVLATLARIMIZI ÇAKALLARA YEM ETTİLER"“

Biz onlara bir şey hatırlatmak mecburiyetindeyiz. Bunların iktidarı döneminde PKK, PYD gibi örgütlerle iş birliği yaptılar. O dönemde bu milletin aslan gibi evlatlarına pusu kurup çakallara yem ettiler. Çözüm sürecinin ne olduğunu hayvanlar bile anladı gibi söylemlerle karşı karşıya kaldık. Ey AK Parti siz çözüm sürecinin ne olduğunu anladınız mı? Bu ülkenin karakteriyle nasıl oynandığını, nasıl ayaklar altına alındığını düşündünüz mü? O Dolmabahçe Mütabakatı'nı imzaladığınızda siz neredeydiniz?”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ