YSK'nın Keskin'de seçimlerin yenilenmesi kararına ilk tepki İYİ Parti'den geldi. Keskinli vatandaşların iradesinin yok sayıldığını söyleyen İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, "Bu kararı reddediyoruz" dedi.

AKP'nin Kırıkkale Keskin'de seçimlerin tekrarına ilişkin başvurusuna olumlu cevap veren Yüksek Seçim Kurulu'na İYİ Parti'den tepki geldi.İYİ Partili Necati Alsancak'ın seçim yarışını önde tamamladığı Keskin'de YSK'nın, seçimlerin tekrarlanma kararını sert bir dille eleştiren İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, vatandaşın iradesinin yok sayıldığını söyledi.

KONCUK: ‘HANGİ GEREKÇEYLE BU SEÇİM İPTAL EDİLMİŞTİR’


Kararın reddettiklerini ifade eden Koncuk, "Hem ilçe hem de il seçim kurulunun reddetttiği AKP’nin itirazını,YSK, kendi bulduğu hangi gerekçe ile kabul etmiş ve seçimi iptal etmiştir?" diye sordu.

Tepkisini Twitter'dan dile getiren İYİ Partili vekilin açıklamaları şöyle:"YSK Kırıkkale, Keskin’de İYİ Partinin kazandığı seçimi iptal ettti. Hem ilçe hem de il seçim kurulunun reddetttiği AKP’nin itirazını,YSK, kendi bulduğu, hangi gerekçe ile kabul etmiş ve seçimi iptal etmiştir? Keskin’linin iradesini yok sayan bu kararı reddediyoruz." Diyerek tepki gösterdi.

4 GÜN ÖNCE MAZABATASINI ALMIŞTI

İYİ Parti'den Keskin Belediye Başkanı seçilen Necati Alsancak, mazbatasını aldı. Bir grup partili ile İlçe Seçim Kuruluna gelen Alsancak, Hakim Çağatay Atilla'dan mazbatasını aldı. Ardından Keskin Belediyesine geçen Alsancak, burada kendisini bekleyen vatandaşları selamladı. Alsancak, halkın hizmetinde ve emrinde olacağını söyledi. Vatandaşa hizmet konusunda gece gündüz çalışacaklarını belirten Alsancak, yerinde oturan değil, sokaklarda gezen bir belediye başkanı olacağını kaydetti.

Şimdi seçim iptal edildi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ