FOX Tv ve Halk Tv’ye verilen cezalar sonrasında Yeniçağ yazarı Ahmet Takan çok çarpıcı bir öneride bulundu. Verilen cezaların çok az olduğunu ileri süren Takan 'Metin ile Müjdat efendileri, yaptıklarına bin pişman olabilmesi, onların hak ettikleri cezayı bulmaları için, 6 yıl boyunca dönüşümlü olarak, A Haber, NTV, CNN Türk, Haber Türk kanallarında katıksız programlara katılma cezasına çarptırın" diye konuştu.

'O İKİ KANALI İZLEYENLERİ DE ERKAN TAN'LA CEZALANDIRIN'

Bu cezaların çok az olduğunu, izleyicilere de ceza verilmesi gerektiğini ileri süren Takan 'Bu izleyiciler, tek tek tespit edilip, önce, sabah kargalar kahvaltılarını etmeden yayına başlayan A Haber'deki Erkan Tan'ın programını başından sonuna kadar tuvalete bile gitmeden izleme cezasına çarptırılmalı... Halk TV, FOX TV ve de Uğur Dündar, Fatih Portakal'ı izleyenler de mutlaka doğru yola döndürülmeli" diyerek tepkisini açıkladı.

NELER YAŞANIYOR

RTÜK, jet hızıyla usta gazeteci Yılmaz Özdil, sanatçılar Metin Akpınar ile Müjdat Gezen’in sözlerini gerekçe göstererek Halk TV'ye, Fatih Portakal'ın sözleri nedeniyle de Fox TV'ye ceza kesti.

Fox Ana Haber’e 3 gün, Halk Arenası’na ise 5’i Metin Akpınar ile Müjdat Gezen’in konuk olduğu programdan, 3’ü de Yılmaz Özdil’in konuk olduğu bir başka Halk Arenası programından olmak üzere toplamda 8 program yayın durdurma ve para cezası verdi, karara “Tekrarı halinde lisans iptali” maddesi eklendi.

‘VATANSEVERLİĞİMİZİ SINAYAMAZSIN HADDİNİ BİL’ SÖZÜ KİN VE DÜŞMANLIK İFADESİ SAYILDI

RTÜK’ten yapılan yazılı açıklamada, “Uğur Dündar’la Halk Arenası” programında Müjdat Gezen’in “bak Recep Tayyip Erdoğan sen benim, bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın haddini bil”, Metin Akpınar’ın ise “Belki liderini ayağından asarlar belki mahzenlerde zehirlenerek ölür” ifadelerini kullandığı hatırlatıldı.

Söz konusu ifadelerin, eleştiri sınırlarını aştığı, toplumu kin ve düşmanlığa teşvik ettiği belirtilen açıklamada, bu nedenle Halk TV’ye en üst sınırdan 5 kez program durdurma ve tavandan idari para cezası uygulandığı bildirildi.

‘ERDOĞAN BİR BİRA İÇMİŞ OLSAYDI...’ SÖZÜ ALKOLÜ TEŞVİK SAYILDI

Açıklamada, yine “Uğur Dündar’la Halk Arenası” programında Yılmaz Özdil’in “Tayyip Erdoğan bir tek bira içmiş olsaydı bugün çok daha iyi bir Türkiye olurdu” sözünün izleyicilerin alkol kullanmaya, alkolün iyi bir şey olduğunu düşünmeye teşvik ettiği değerlendirilerek, Halk TV’ye 3 kez program durdurma ve tavandan idari para cezası kesildiği kaydedildi.

‘HADİ DOĞALGAZI PROTESTO EDELİM…’ İFADESİ SUÇ SAYILDI

Fox TV Ana Haber Bülteni Sunucusu Fatih Portakal’ın ise “Hadi bakalım barışçıl bir eylem için protesto edelim, zamları protesto edelim Doğal gaz zammını. Hadi bakalım. Yapalım. Yapabilecek miyiz?” ifadelerini kullandığı aktarılan açıklamada, bu nedenle kanala 3 kez program durdurma ve tavandan idari para cezası verildiği ifade edildi.

‘METİN İLE MÜJDAT’I İBRET İÇİN HER GECE A HABER, NTV’… ÇIKARIN’

FOX Tv ve Halk Tv’ye verilen cezalar sonrasında Yeniçağ yazarı Ahmet Takan çok çarpıcı bir öneride bulundu. Verilen cezaların çok az olduğunu ileri süren Takan ‘Metin ile Müjdat efendileri, yaptıklarına bin pişman olabilmesi, onların hak ettikleri cezayı bulmaları için, 6 yıl boyunca dönüşümlü olarak, A Haber, NTV, CNN Türk, Haber Türk kanallarında katıksız programlara katılma cezasına çarptırın. Arta kalan zamanlarında da Sabah ve Yeni Şafak gazetelerini okumalarını şart koşun.’ dedi. Takan’ın önerileri şöyle sıralanıyor;

‘SADECE KANALLARA DEĞİL, O İKİ KANALI İZLEYENLERE DE CEZA VERİLMELİ’

“RTÜK affetmedi. Halk TV ve FOX TV'ye rekor ceza yağdırdı. Yayın durdurma ve yüklü miktarlarda para cezaları verildi. Bence, bunlar yetmez. Daha ağırları verilmeli... Bu adamlar, bu cezalarla akıllanmaz. Hanya'yı Konya'yı görebilmeleri ve yola getirilebilmeleri için adam akıllı cezalara çarptırılmaları gerekir. İbreti alem için!.. Sadece, Halk TV'ye, FOX TV'ye verilen cezalarla da kalınmamalı. Bu kanalları ve de özellikle Uğur Dündar ve Fatih Portakal'ı izleyenlere de ağır yaptırımlar uygulanmalı!.. Amaa!.. “

‘CEZA OLSUN DİYE HER GECE A HABER, TNC, CCN TÜRK, HABERTÜRK KANALLARINA KATIKSIZ ÇIKSINLAR’

“Önce şu Metin Akpınar ve Müjdat Gezen için bir çift lafım olacak. Lütfen, yargıya müdahale ediyor diye değerlendirilmesin. Çok değerli, bağımsız savcı ve hâkim abilerim; Muhteremlerin yaptıklarının ceza kanunlarında karşılığı nedir? Ben bilemem. Tabii ki, sizler hür iradenizle çok çok iyi bilirsiniz. Ancak, benim de naçizane önerilerim olacak. Metin ile Müjdat efendileri, yaptıklarına bin pişman olabilmesi, onların hak ettikleri cezayı bulmaları için, 6 yıl boyunca dönüşümlü olarak, A Haber, NTV, CNN Türk, Haber Türk kanallarında katıksız programlara katılma cezasına çarptırın.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ