Politika
20 Temmuz 2019 ( 1330 görüntülenme )

Sputnik Ağır Vurdu: ‘DAVUTOĞLU GİBİ BİR FİGÜRÜ ÖNEMSEMİYORUZ’

Yeni parti iddiaları ile gündemden düşmeyen Ahmet Davutoğlu ile gerçekleştirilen programın ardından işten çıkarmalara imza atan Sputnik'ten açıklama geldi. Sputnik Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Mahir Boztepe, Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki’nin işine son verilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘DAVUTOĞLU GİBİ BİR FİGÜRÜ ÖNEMSEMİYORUZ’

Eski Başbakan Ahmet Davuoğlu'nu hedef alan Boztepe, "Biz yayın politikamız gereği, Davutoğlu gibi bir figürü önemsemiyoruz ve açıklamalarının bizim üzerimizden yayılmasını istemiyoruz. Haber değerinin olduğuna inanmıyoruz" ifadelerini kullandı. "Davutoğlu röportajı kurumsal kararımızın hilafına yapılmış bir iş" diyen Boztepe, sözlerine şöyle devam etti:

‘MEDYASI OLMAYAN DAVUTOĞLUNA MEDYA OLMAYIZ’


“Tüm bunlar işin bir tarafı. Diğer yanı ise; Yavuz Oğhan medyası olmayan Davutoğlu’na bir medya yaratmak amacıyla yola çıkan Tarafsız Haber Ajansı’nın kurucularından ve yönetiyor. Tarafsız Haber Ajansı, kamuoyuna böyle yansımasa bile, Davutoğlu’nun tanıtımını yapmak için kullanılıyor. Yavuz Oğhan’la yapılan sözleşmemiz gereği böyle bir durumu kabul edemeyiz.

‘BİZ DAVUTOĞLU İLE YAN YANA GÖRÜLMEK İSTEMİYORUZ’


“Biz Sputnik olarak Davutoğlu’nun ajansı ile yan yana görünmek istemiyoruz. Biz Türkiye’de yaşanabilecek bir siyasi mücadelenin tarafı değiliz. Politikacı değiliz, sadece gazeteciyiz. Sputnik’in program formatı onay olmadığı halde birebir kopyalanarak, sanki Davutoğlu programı Sputnik’ten yapılmış gibi her yerden yayıldı. Buna dünyanın bütün kurumsal haber ajansları itiraz eder.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ