FOX TV sunucusu Fatih Portakal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, AKP'nin 5 büyükşehir kaybının ardından yeni bir ortak arayışı içine girebileceğini yazdı.

PORTAKAL: ‘AKP KENDİNE YENİ ORTAK ARAR MI’

Fatih Portakal kişisel Twitter hesabından seçim sonuçlarına ilişkin paylaştığı yorumda, "Cumhur 3 milyon oy kaybetti. AKP’nin 2018’e göre 61 ilde oyu geriledi. Beka söylemi üzerine oturmadı. Asıl sahibi olan ortağı MHP’ye yaradı. Gerçek oyunun ise %38/40 aralığında olduğu söyleniyor." ifadelerini kullanarak "AKP yeni ortak arar mı?" diye sordu.

PORTAKAL ‘BU YAPILANLAR VİCDANSIZLIK’ DEMİŞTİ

Gazeteci Fatih Portakal, CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da seçimleri önde götürmesinin ardından AKP’lilerden gelen itiraz başvurularının YSK tarafından kabul edilmesi uygulamasının diğer muhaliflere sağlanmadığını belirtti. Portakal sosyal medyadan şu mesajı paylaştı;

‘BU HUKUKSUZLUK BU VİCDANSIZLIK’

“Bu nasıl bir ysk uygulaması? İstanbul'da verilen izinlerin Balıkesir'de iyipartiye Muş'ta hdp'ye verilmemesinin gerekçesi ne olabilir? Nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan hukuksuzluk, nereden baksan vicdansızlik.”

BALIKESİR’DE İYİ PARTİYE RET

İYİ Parti’nin Balıkesir’de ilçe seçim kuruluna yaptığı itirazlara AKP’li ve HDP’li sandık kurulu üyeleri red oyu verdi.İYİ Parti’nin geçersiz oyların yeniden sayılması için bulunduğu itiraza karşı AKP ve HDP ittifak yaptı.

AKP VE HDP OYLARIYLA REDDEDİLDİ

İYİ Parti Balıkesir milletvekili ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail’in Ok’un danışmanı Umut Pulat Twitter hesabından, İYİ Parti’nin Altıeylül İlçe Seçim Kuruluna yaptığı itirazların AKP’li ve HDP’li sandık üyelerinin oylarıyla reddedildiğini belirtti. Pulat, ‘’ Türk milliyetçilerini HDP ile yan yana getirmeye utanmazlara duyurulur ‘’ diyerek itirazlarının reddedildiğine dair kararı da paylaştı.

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ