Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 762726 görüntülenme )

Şok! Rusya'dan Erdoğan ve Ailesine Ürkütücü Suçlama!

Diplomasi tarihinde böylesi görülmedi!..
  Rusya Savunma Bakanlığı Suriye'deki IŞİD militanlarının finansal kaynaklarına dair kanıtlar da sunacakları bir basın toplantısı düzenledi.

Rus yetkililer, Suriye’deki IŞİD militanlarının mali kaynakları ve petrol gelirlerine ilişkin Rusya Savunma Bakanlığı’nın elindeki kanıtların, bakanlığın sitesinde yayına sunulacağını açıkladı.
Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoly Antonov, IŞİD’i yenmek için yasadışı petrol ticareti kanallarının ve alt yapısının yok edilmesi gerektiğini söyledi. Antonov, “Suriye’den yasadışı şekilde satılan petrolün ana güzergahı Türkiye” dedi.
'IŞİD'DEN TÜRKİYE'YE PETROL TİCARETİNİN ÜÇ ANA GÜZERGAHI VAR'
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
— IŞİD kontrolündeki bölgelerden Türkiye’ye yapılan petrol ticaretinin üç ana güzergahını belirledik. Suriye ve Irak’taki yasal sahiplerden çalınan bu petrollerin ana tüketicisi, Türkiye’dir. Verilere göre bu yasa dışı ticarete Türkiye’nin üst düzey siyasi yönetim kadrosu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi karışmıştır. Biz daha önce birçok kez teröristlerle flört edilmesinin tehlikelerinden bahsettik.
— Bölgede komşu ülkelerden petrol çalan Türk elitleri ve çetelerden oluşan ortak bir ekip çalışıyor. Binlerce tankerden endüstriyel nitelikte çok büyük boyutta petrol, boru hatlarıyla Türkiye’ye ulaştırılıyor.
'RUSYA'NIN OPERASYONLARI SONUCU TERÖRİSTLERİN GELİRİ YARIYA DÜŞTÜ'
— Son iki aydır devam eden Rusya’nın hava operasyonunda IŞİD’e ait 32 petrol üretim tesisi ve 11 petrol rafinerisi yok edildi.
— Rus Hava Kuvvetleri’nin Suriye’deki operasyonları sonucu teröristlerin yasa dışı petrol ticaretinden elde ettiği günlük gelir 3 milyar dolardan 1.5 milyar dolara indi.
'ERDOĞAN VE AİLESİNİN IŞİD'İN YASADIŞI PETROL SEVKİYATIYLA DOĞRUDAN İLİŞKİSİ VAR'
— Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin, Suriye'de IŞİD'in elinde olan petrol yataklarından yapılan yasadışı petrol sevkiyatlarıyla doğrudan ilişkisi var.
— Kasım ayında Türkiye sınırı yakınlarında 16 bin 260 adet petrol tankeri görüldü. Tanker sürücülerinden bazıları yüzlerini hırsız gibi maskelerle kapatıyordu. Uzaydan çekilen görüntüler, tankerlerin sınırı geçtikten sonra Türkiye’de ilerlemeye devam ettiğini gösterdi.
 
  Suriye ve Irak topraklarından Türkiye'ye yapılan petrol sevkiyatlarının güzergahları
'SEVKİYAT ROTASI BATMAN'DA SONA ERİYOR'
— Ana petrol sevkiyat rotalarından biri Türkiye sınırı yakınında. Petrol sevkiyat rotası Suriye'nin doğusundan başlayıp Türkiye'ye gidiyor ve Batman'daki bir rafineride sona eriyor.
'RUSYA, TÜRKİYE'NİN PETROL HIRSIZLIĞINI AÇIKLAMAYA DEVAM EDECEK'
— Suriye’deki IŞİD militanlarının mali kaynakları ve petrol kamyonlarına ilişkin Rusya Savunma Bakanlığı’nın elindeki bilgiler, bakanlığın sitesinde genel erişime hazır olarak yayına sunulacak.
— Terör örgütlerini finanse etmek için yasadışı petrol ticaretinin nasıl kullanıldığını gösteren kanıtları sunduk. Rusya, Türkiye’nin komşularından yaptığı hırsızlığa ilişkin gerçekleri açıklamaya devam edecek. Gelecek hafta da Türkiye'nin IŞİD'e yardım ettiğini gösteren bilgiler yayınlayacağız.
— Rusya Suriye'de IŞİD'in petrol tesislerini vurmaya devam edecek.
'ERDOĞAN'IN İSTİFASI TÜRKİYE HALKINA BAĞLI'
— Bizim amacımız Erdoğan’ın istifa etmesi değil, bu Türkiye halkına bağlı.
—  Batı’da hiç kimse Erdoğan’ın oğlunun yasa dışı petrol ticaretine karışmış olmasıyla ilgilenmiyor. Ama Rus gazeteciler Türkiye’nin suçları hakkında gerçeği söyleyecek kadar cesurdur. Eminim ki şimdi sunduğumuz bu verilerin gerçek olmadığı yönünde tartışmalar yaşanacak. Eğer bu kanıtların gerçek olmadığını düşünüyorlarsa, bizim bugün gösterdiğimiz yasadışı petrol ticaretinin gerçekleştiği bölgeleri gazetecilere açsınlar.
'BİR HAFTADA TÜRKİYE'DEN IŞİD VE EL NUSRA'YA 2 BİN MİLİTAN İLE 120 TON MÜHİMMAT GİTTİ'
— Bazı durumlarda da IŞİD tankerleri Suriye'nin Türkiye sınırını geçip limanlara gidiyor, petrol buradan işlenmek üzere gemilerle üçüncü ülkelere gidiyor.
— Sadece son bir haftada Türkiye topraklarından IŞİD ve El Nusra saflarına 2 bin militan, 120 tonun üzerinde askeri mühimmat ve yaklaşık 250 adet motorlu akışı oldu. Güvenilir istihbarat raporlarımıza göre, Türkiye uzun zamandır ve düzenli biçimde bu tür faaliyetler yürütüyor.
'TÜRKİYE'NİN MİLİTANLARA SİLAH GÖNDERDİĞİNİ ORTAYA ÇIKARAN GAZETECİLERİ HAPSE ATTILAR'
— Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği sözlerin değerini biliyoruz. Türkiye'nin insani yardım görünümünde militanlara silah gönderdiğini ortaya çıkaran Türk gazeteciler Erdoğan'ı yalan söylerken yakaladı. Bunun için de gazetecileri hapse attılar. Erdoğan ve diğer yöneticiler de ne istifa eder ne de yüzlerini çalıntı petrolle sıvasanız bile bunu yaptıklarını kabul eder(Sputnik).
Rusya’dan gelen haber işte böyle…
 
Oysaki aynı Rusya daha dün(1 Aralık) IŞİD’in petrol kaçakçılığının Türkiye’ye karşı kullanılmayacağını açıklamıştı.
İşte o açıklama:
“ Rusya Kremlin Sözcüsü Peskov, Su24 uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesi sırasında Rusya ile Türkiye arasında halihazırda var olan askeri iletişim kanallarının dahi işlemediğini açıkladı.
Peskov, 'Türkiye'nin IŞİD'den petrol aldığı' bilgisinin de Türkiye'yi suçlamak için kullanılmayacağını vurguladı”.
 
Peki, şimdi Rusya hem Türkiye’yi hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini hedef gösteriyor, neden?
 
Bunun iki nedeni olabilir:
Birincisi; Rus uçağının Türkiye tarafından düşürülmüş olması ve buna karşılık Rusya’nın askeri misilleme yapamayışı –uluslararası hukuk buna izin vermiyor psikolojik yönden Putin ve Rusya’ya oldukça etkili bir darbe olmuştur hatta Putin’in karizması çizilmiştir.

Yani, ekonomik yaptırımların sonuç vermeyeceğini hatta Rusya’nın bundan zararlı çıkabileceği gerçeği karşısında Putin, Erdoğan’ı hedef seçerek intikam almak istiyor.
 
İkincisi ise; bu bir kıskaç harekatı olabilir , Türkiye’yi ABDRusya arasına alabilmek için. Çünkü Rusya’nın Türkiye’yi ve Erdoğan’ı kaçakçılık gibi bir suç iddiasıyla hedef alması Erdoğan’ı mağdur duruma düşürebilir ve bunun sonucu olarak Erdoğan’a verilen Türk kamuoyu desteği artabilir.
Bu da Erdoğan’a anayasa referandumunda avantaj sağlar…
Ve bu avantajla yeni anayasa referandumuna gidecek bir Erdoğan, Başkanlık için büyük avantaj sağlar, sağlar ama…
 
Ama buna karşılık , sözde Rus baskısı ve tehdidi altındaki Türkiye’nin ABD’ye bağımlılığı artabilir ve Türkiye, bu baskı ve tehdit karşısında ABD’nin peşinde sürüklenerek BOP’a resmen ve alenen düşebilir.
Çünkü…
 
Çünkü BOP’ta kullanılan Kürt kartı hem ABD ve hem Rusya’nın işine gelecektir zira Asya’daki Türk devletleri ile Anadolu’daki Türk Milleti arasındaki fiziki bağın Doğu’da kurulacak bir tampon yönetimle kesilmesi Rusya’nın ezelden beri hedefidir.
Bu düşüncemizi şu sıralar yaşanılan olaylar desteklemektedir ; Rusya ve ABD şu sıralar ikisi birlikte Kürt gruplara ve PKK/PYD’ye destek vermektedir.
 
Sonuçta Rusya’nın bu hamlesi sıradan bir hamle değildir.
ABD zaten Erdoğan ve ailesi hakkında bilgilere sahiptir, İsviçre’deki bankalarda sekiz ayrı hesabı olduğu konusundaki tartışmalar hala sürmektedir . Dolayısıyla Rusya’nın bu hamlesi yeni çıkmış bir hamle değildir, geçmişi ABD’ye uzanmaktadır.
 
Gerçek bu iken, Rusya petrol kaçakçılığıyla destekli bir yolsuzluk iddiasını şimdi neden gündeme taşımaktadır?
Bu iddia Erdoğan’ı daha fazla ABD’ye yaklaştıracak değil midir?
Bu Rus hamlesi Türkiye’yi daha fazla ABD siyasetine bağlayacak değil midir?  
Böyle bir iddia gündeme taşıyan Putin, bundan çıkacak sonuçları bilmiyor mudur?
 
Bize sorarsanız, küresel BOP projesi çerçevesinde Türkiye’nin ABD’ye sürüklenmesi Rusya’nın da işine gelmektedir. ABDRusya Kürt kartını Türkiye’ye karşı kullanmaktadır zaten Rusya’nın Kürt kartı 1946’dan beri oynanmaktadır.
 
Sonuç olarak bu bir stratejik bir oyundur ve bu oyunda hedef Suriye değil, Türkiye ve Türk Milleti’dir.

Erdal Sarızeybek
 
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ