4467 görüntülenme14 Eylül 2020
Habertürk TV’de yayınlanan “Nedir Ne Değildir?” programının son bölümünde 24-25-26. Dönem Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, İlahiyatçı-Akademisyen Prof. Dr. Hilmi Demir, Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ramazan Kurtoğlu, Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, Gazeteci Yusuf Kaplan ve Sözcü Gazetesi Yazarı İsmail Saymaz konuk oldu.

DÜNYAYA ÖRNEK TEK MÜSLÜMAN ÜLKE
Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıklamaları sosyal medyada gündeme geldi.Saymaz, Türkiye’nin demokratik, laik hukuk devleti olduğu için dünyada tek başına parmakla gösterildiğini söyleyerek, “Bununda tek bir kahramanı var oda mucizevi Mustafa Kemal Atatürk. Başka bir örnek dahi yok” dedi. İsmail Saymaz’ın ilgili açıklamalarının tamamı şu şekilde:

‘GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’
"Nüfusu çoğunlukla Müslüman olup bir devlet gösterin ki evrensel hukuk anlamında, demokrasi anlamında örnek oluşturmuş olsun Türkiye hariç. Yoktur başka bir ülke. Siz, Türkiye toplumunun dünyada muteber ülke olmasının, dikkate alınır olmasının sebebi olarak Müslüman olmasını mı görüyorsunuz? Görüyorsanız, dünyayı tanımıyorsunuz çünkü. Bangladeş’te Müslüman, örnek olarak mı gösteriyorlar? Irak, Suriye örnek mi? Hayır. Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik hukuk devleti olduğu için dünyada tek başına parmakla gösteriliyor. Bununda tek bir kahramanı var oda mucizevi Mustafa Kemal Atatürk. Başka bir örnek dahi yok."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ