5753 görüntülenme26 Ekim 2018
Kahramanmaraş 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, oğlu Furkan Yazıcıoğlu, ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu, ablası Maviş Ocak, düşen helikopterde hayatını kaybeden gazeteci İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş, avukatlar ve partililer katıldı.

DESTİCİ’YE BÜYÜK TEPKİ

BBP'nin Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili davada gerginlik yaşandı. Mustafa Destici'ye tepki gösteren Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, sinir krizi geçirerek fenalaştı.

Mahkeme salonunda BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye tepki gösteren Gülefer Yazıcıoğlu, sinir krizi geçirerek fenalaştı. Mahkemenin ardından bir değerlendirme yapan Gülefer Yazıcıoğlu, ana dosyayla ilgili davanın henüz açılmadığını belirterek;

‘ANA DAVA DOSYASINI HALA AÇMADILAR’

"Bugün mahkememize geldik ama polis memuru üzerinden süren davaya geldik. Ana dosyamız henüz açılmamıştır, devam etmektedir. Bizim siyasetle ilgili, siyasi bir beklentimiz de yoktur. Sadece ve sadece Muhsin Başkan olayının, kaza veya suikast dedikleri ama bize göre suikast olan olayın bir an önce aydınlatılmasını istiyoruz" dedi.

Mahkeme salonunda yaşanan gerginliğin sorulması üzerine ise Gülefer Yazıcıoğlu şunları söyledi:

'BİZİ ALMADAN ONLARI İÇERİ ALDILAR'

"Gerginlik şundan dolayı oldu. Biz saatlerdir bekliyorduk, içeri alınmak istiyorduk fakat oradan bir memur arkadaş Sayın Destici girmeden bizim alınamayacağımızı söylediği için, biz de bu sürecin kesinlikle birinci derecede içeri girmesi gereken insanlarız, aileler olarak. Bizi almadan onları aldıkları için oradaki arkadaşlar tepki göstermiştir. Bundan ibarettir, başka büyütülecek bir mesele yoktur."

Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu ve BBP MKYK Üyesi Selahattin Şenliler de adaletin tecelli etmesini beklediklerini söyledi.

DESTİCİ'Yİ PROTESTO ETTİLER

Gülefer Yazıcıoğlu açıklama yapacağı sırada alanda bulunan BBP'li grup, 'Destici istifa,' Destici davadan ellerini çek' diye bağırdı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ