Eğitim
20 Eylül 2018 ( 1100 görüntülenme )

ÖNEMLİ PROJEDE BÜYÜK AÇILIŞ!..

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Türkiye'nin 11'inci Millet Kıraathanesi'ni Nevşehir'de açtı.

ÖNEMLİ PROJE

Dursun, ''Bu, bizim önemli projelerimizden biri. Genel olarak 'okuma seferberliği' dediğimiz, milletle kitabı buluşturmak. Bu, ayrıca milli kültüre katkı sağlamak amaçlı faaliyettir'' dedi.

Nevşehir Valiliği'nin arka tarafındaki kütüphane, yeniden düzenlenerek, Millet Kıraathanesi yapıldı. Dua yapılmasının ardından Millet Kıraathanesi'nin kurdelesi kesildi. İçeriyi gezen Bakan Yardımcısı Dursun;

‘YENİ AÇILIM, İKRAM DA OLACAK’

''Bu, yeni bir açılım; daha evvel yapılmayan bir şey. Hem Ankara’da hem de Türkiye’nin değişik illerinde uygulamaya başladıkça ve bu şekilde basın yayın organlarında haberleştirdikçe daha da yaygınlaşacak. Vatandaşlarımız, buralarda herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan buralardaki kitaplardan yararlanacaklar ve küçük ikramlar da yapılacak. Böylece millet kıraathanelerine teveccühün artacağını düşünüyoruz.


 Bu, bizim önemli projelerimizden biri. Genel olarak 'okuma seferberliği' dediğimiz, milletle kitabı buluşturmak. Bu, ayrıca milli kültüre katkı sağlamak amaçlı bir faaliyettir'' diye konuştu.

KIRAATHANE VE BAHÇE

Millet Kıraathanelerinin, Millet Bahçelerine bağlı başka çalışma olduğunu dile getiren ve Nevşehir'de Türkiye'nin 11'inci Millet Kıraathanesi'ni açtıklarını kaydeden Dursun, ''Milletin kitapla birbiriyle yeşille buluşmasını sağlayacak projeler bütünüdür. Millet Bahçelerine bağlı başka bir çalışma. Milletin kitapla birbiriyle yeşille buluşmasını sağlayacak bir projeler bütünüdür'' dedi.

Millet Kıraathanesi'nde protokol üyeleri ve kent sakinleri ile bir süre sohbet eden Bakan YArdımcısı Dursun, ardından yürüyerek, Nevşehir Valiliği'ne geçti ve Şeref Defteri'ni imzaladıktan sonra Vali İlhami Aktaş'la görüştü.

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ