14030 görüntülenme08 Ağustos 2019
Kırıkkale Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bir organizasyonda İstiklal Marşı’nın okunmamasına tepki gösteren gençlere üniversite yönetimi tarafından disiplin cezası verildiği öğrenildi. Özdağ 'Cezalandırılması gerekenler şerefli gençler değil, İstiklal Marşı'nı yasaklayan vatansızlardır' diyerek tepki gösterdi.

SİYASİ İÇERİK VARMIŞ

İstanbulKırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ndeki kep atma töreninde İstiklal Marşı'nın, siyasi içerik taşıdığı gerekçesiyle programdan kaldırılmasına tepki gösteren öğrencilere üniversite yönetimi tarafından disiplin cezası verildiği ortaya çıktı. Konuya ilişkin basın açıklaması İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, tepkisinişöyle ifade etti;

‘YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ’

“21 Haziran 2019 tarihinde Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezuniyet töreninde, İstiklal Marşı'nın siyasi olduğu gerekçesiyle dekanlık tarafından okunmasının yasaklandığını öğrenen 2 vatansever genç, mezuniyet töreni esnasında kürsüye çıkarak olayı protesto etmiş ve olay bu sayede basına yansımıştır. “

‘İSTİKLAL MARŞI KAN DÖKÜLEREK YAZILDI’

“Öncelikle bilinmesini isterim ki, İstiklal Marşı bu milletin bedel ödeyerek ve kan dökerek Türk milletinin istikbalini belgeler nitelikte Kurtuluş Savaşı neticesinde yazmış olduğu bir marştır ve Türk bayrağının dalgalandığı her yerde bu marşa saygı duymak bir zorunluluktur.”

‘EN HAFİF TABİRİYLE ALÇAKLIK BU’


Maaşını İstiklal Savaşı sonrasında kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti'nden alan, bağımsız Türk topraklarında Türk gençlerine eğitim verme ve ülkemizin güzide bir üniversitesinde yöneticilik yapma şerefine nail olanların İstiklal Marşı'nı siyasi addetmeleri en hafif tabiriyle alçaklıktır.

‘VATANSIZLAR’

“Maalesef bugün, olayı protesto eden gençlerimizin soruşturmaya muhatap olup 1 ay süreyle okullarından uzaklaştırma cezası aldıklarını öğrendim. Cezalandırılması gerekenler İstiklal Marşı okunmalı diye tepki gösteren şerefli gençler değil, İstiklal Marşı'nı Türk topraklarında yasaklamaya çalışan vatansızlardır. Tepki gösterip olayın duyulmasını sağlayan vatansever gençlerimizi alınlarından öpüyorum. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kaynak: Ümit Özdağ Basın Açıklaması

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ