Gündem

N’oluyor.. ‘İzmir CHP Veryansın’

İYİ Parti lideri Akşener, Ümit Özlale’yi aday ilan ettiği İzmir’de, CHP’ye sert sözlerle yüklendi.

 İktidarın sık sık dile getirdiği ‘körfez kokusu’ üzerinden CHP’yi eleştiren Akşener, kentin sığınmacılardan kurtulacağını söyledi.

ÖZLALE ADAY

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kurmayı Ümit Özlale’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Akşener açıklamasında “Ümit Özlale kardeşimin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını ve inşallah belediye başkanı olacağını ilan ediyorum” ifadelerini kullandı.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA ELEŞTİRİ: ‘KOKU VAR’

İzmir’in elinde bulunduğu CHP’ye eleştirilerde bulunan Akşener, “İzmir’e çok iyi gelecek. İzmir’i kokudan kurtaracak. İzmir’i sığınmacıdan kurtaracak. Kimse faşistlikle suçlamasın ama İzmir’de sığınmacılara belediyeler üzerinden yardım ve herhangi bir indirim yapılmayacak. Dürüstlüğüne kefil olduğum, İzmir’e gerçekten çağ atlatacağına inandığım İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adayımız Ümit Özlale’dir” dedi.

81 İLDEN ADAY ÇIKARACAKLAR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün yaptığı açıklamada “Biz ittifak sisteminden vazgeçtik. Türkiye için eğile büküle öldük. Bundan sonra yok. İttifak sistemiyle yol yürümeyeceğiz. Sadece bugün değil 2028’de de kendi başımıza gireceğiz” demişti.

Öte yandan İYİ Parti’nin GİK toplantısından çıkan karar da ittifak yapılmayacağı yönündeydi. Toplantının ardından yapılan açıklamada “81 il ve tüm ilçelerde aday çıkarma kararı alındığı” vurgulandı.

Kaynak: Ajanslar/ Cumhuriyet

Başa dön tuşu