Politika
23 Eylül 2020 ( 21298 görüntülenme )

Mütercimler 'İstifa'

Akademisyen Erol Mütercimler, Haliç Üniversitesi'ndeki görevinden istifa etti.

‘İMAM HATİPLİLERE AĞIR İTHAM’
Haber Global'de katıldığı ve tarikatların tartışıldığı bir program sırasında, yazar Müfid Yüksel ile girdiği tartışmada, "Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız" ifadeleri nedeniyle sosyal medyada hedef gösterilen yazar Erol Mütercimler, Haliç Üniversitesi'ndeki görevinden istifa etti. Erol Mütercimler konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Toplumun bir kesiminde oluşan yanlış bir algıyı dile getirmek istedim. Yanlış anlaşıldım, özür dileyeceğim” dedi.

ÜNİVERSİTE SORUŞTURMA

Dr. Öğr. Üyesi Erol Mütercimler’ in “İmam Hatip Liseleri” ile ilgili yaptığı konuşma sonrasında görev yaptığı Haliç Üniversitesi tarafından soruşturma başlatıldı.

TİMAV ‘YASAL İŞLEM’
Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Genel Başkanı Ecevit Öksüz, yaptığı yazılı açıklamada, Mütercimler'in ifadelerinin, haddini ve maksadını aşan ifadeler olduğunu belirtti. TİMAV olarak Mütercimler'i kınadıklarını ifade eden Öksüz, "İlgili kişi bu ifadeleri ile ancak ve ancak kendisini ve zihniyetini tarif etmiştir diyoruz. İmam hatip öğrenci ve mezunları hakkında sarf ettiği bu çirkin sözlerinden dolayı Mütercimler, bu milletten ve imam hatiplilerden derhal özür dilemelidir. Ayrıca Mütercimler’in haddi ve ahlak sınırını aşan bu sözlerinden dolayı hukuk nezdinde hesap vermesi için TİMAV olarak gerekli yasal süreçleri başlatacağımızı da kamuoyunun bilgilerine arz ederiz" diyerek tepki gösterdi.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ