MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem'in kızı avukat ruhsatnamesini İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu'ndan aldı. Arzu Erdem'in Erdem'in kızının yeni kurulan ikinci baroyu tercih etmemesi dikkat çekti.

‘İKİNCİ BAROYU ES GEÇTİ’
Çoklu baro yasasına birçok kesim tepki göstermiş, baro başkanları Ankara'ya yürümüştü. Yasa tüm tepkilere rağmen AKP ve MHP oylarıyla Meclis'ten geçmişti. AKP ve MHP'nin meclisten baroları bölen yasa tasarısının geçirmesinin ardından İstanbul'da Cumhur İttifakına yakın ikinci bir baro kurulmuştu.

‘ADALETİN TERAZİSİ HİÇ ŞAŞMASIN’
Arzu Erdem, sosyal medya hesabından şu açıklamayla kızının avukat olduğunu duyurdu: “Biricik kızım Su artık Avukat... Adalet terazin hiç şaşmasın canım kızım... Çok gururluyum, çok mutluyum... Hayırlı uğurlu olsun, yolun bahtın hep açık olsun güzel kızım.”

‘ÇOKLU BARO İSTANBUL-ANKARA’
‘Çoklu Baro’ yasasının yürürlüğe girmesinin ardından avukat sayısının 5 bini aştığı illerde 2 bin imzayla birden fazla baro kurulmasının önü açılmıştı. İstanbul’daki ilk ikinci baro kurulması girişiminin ardından Ankara’da da bazı avukatlar yeni baro çalışmalarına başlanmıştı.Yasa yürürlüğe girmeden önce baroların bu yasa ile bölüneceği ve siyasallaşacağı tepkileri çok fazla dile getirilmişti.

‘ANKARA BARO BAHÇELİ DESTEK’
MHP İstanbul Milletvekili Feti Aydın'ın sosyal medya hesabı üzerinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Ankara 2 No'lu Baronun Kurucular Kurulu Üyesi Av.Aydın Akpınar paylaştığı fotoğrafta kullandığı 'Genel başkanımızın emir ve talimatlarını aldık' ifadesi sosyal medyada yurttaşlar tarafından tepki toplamıştı.

Kaynak: Yeniçağ/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ