Politika
10 Mayıs 2019 ( 749 görüntülenme )

Mesaj gitti: 'SIKIYSA ÇALIN BAKALIM'

CHP İstanbul Milletvekili, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Mehmet Bekaroğlu, 23 Haziran’da yinelenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde biri resmi görevli 10 tane müşahitle sandık başında olacaklarını belirtti.

BEKAROĞLU: ‘SIKIYSA ÇALSINLAR’

Bekaroğlu, “Her şey açık bir şekilde yapılacak, şeffaf bir şekilde yapılacak ve sonuçlar orada hemen o gün bir saat içinde bütün Türkiye öğrenecek. Buradan şöyle bir meydan okuyoruz, hadi sıkıysa çalsınlar, sıkıysa o gün seçimin sonucunu ilan etmesinler, sıkıysa anında Saraçhane’deki işgali kaldırmasınlar sıkıysa, meydan okuyoruz” dedi. TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Bekaroğlu, YSK’nin İstanbul kararına değinerek şunları söyledi:

'YSK ELİYLE DEMOKRASİYE DARBE YAPILDI’

“6 Mayıs’da YSK eliyle demokrasiye, sandığa bir darbe yapılmıştır. Biz bu sonucu kabul etmiyoruz elbette yani bu sonucu reddediyoruz. Burada soru şu ‘madem bu sonucu reddediyorsunuz niçin seçimi boykot etmiyorsunuz?’. Soruları soruluyor. Bu darbeyi açığa düşürmek için giriyoruz. Demokrasiyi kurtarmak için sandığı kurtarmak için giriyoruz. Biz demokrasiye inanıyoruz.”

‘SIKIYSA ÇALSINLAR, SIKIYSA AYNI GÜN SEÇİM SONUCUNU İLAN ETMESİNLER’

“Öyle bir seçim yapacağız ki daha evvel bir sandıkta bir resmi görevli, iki, üç tane, dört tane gözlemcimiz, müşahidimiz vardı şimdi yine tabii bir tane resmi görevli ama 10 tane müşahit olacak, her şey açık bir şekilde yapılacak, şeffaf bir şekilde yapılacak ve sonuçlar orada hemen o gün bir saat içinde bütün Türkiye öğrenecek. Buradan şöyle bir meydan okuyoruz, hadi sıkıysa çalsınlar, sıkıysa o gün seçimin sonucunu ilan etmesinler, sıkıysa anında Saraçhane’deki işgali kaldırmasınlar sıkıysa, meydan okuyoruz.”

Kaynak: BirGün

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ