2545 görüntülenme14 Ocak 2020
Mehdi ile ilgili açıklamaları kamuoyunda tepkiyle karşılanan ve daha sonra Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Güvenlik ve Dış Politika Kurul Üyeliğinden istifa eden Adnan Tanrıverdi, ilk kez konuştu.Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ve Güvenlik ve Dış Politika Kurul üyeliği görevlerinden istifa eden Adnan Tanrıverdi, Posta yazarı Murat Çelik'e konuştu. 

‘GÖREVLERİNDEN İSTİFA

Aynı zamanda SADAT'ın da kurucusu olan emekli General Adnan Tanrıverdi, SADAT'ın şu anda bir ülkeye aktif olarak hizmet verdiğini, bunun dışında ilişkide oldukları ülkelerin de olduğunu ifade etti.İşte Çelik'in yazısındaki ilgili bölüm:

‘DEVLETİN ULAŞAMADIĞI ALANLARA SADAT ULAŞSIN’

"Savunma Sanayi üretiminin kontrolüyle ilgili kanun var. Buraya, bu kanunun içerisine bir de ‘savunma sanayi hizmet sektörü’ başlığını monte edelim. Bunlar devletin kontrolünde, istediği yerlerde, dış politikanın bir enstrümanı olarak kullanılsın. Devletin resmi, savunma sanayi işbirliği anlaşmaları var. Bununla ulaşamadığı alanlara da, emekli askerlerden oluşmuş bu şirketler vasıtasıyla ulaşılsın” dedik. Bugün de savunduğumuz bu. SADAT’ın fonksiyonu da bu.”

‘BİR YABANCI ÜLKEDE AKTİF HALDEYİZ’

“Bu işlevi yerine getirdik. Halen de yapılıyor, şu anda devam ediyor. Şu anda bir ülkeye aktif olarak hizmet veriyoruz. Bunun dışında ilişkide olduğumuz ülkeler var. Proje talep ediyorlar, projeler geliştiriliyor, ihtiyaca göre ülkelerle anlaşmalar yapılıyor ve hizmet veriliyor. Konu bundan ibaret."

Kaynak: Günboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ