Politika
29 Mayıs 2018 ( 4850 görüntülenme )

KILIÇDAROĞLU... 'SİYASİ AYAK SENSİN, VER BENİ MAHKEMEYE'

Kılıçdaroğlu: “FETÖ'nün siyasi ayağını Erdoğan oluşturuyor dedim, cesaret edip mahkemeye veremiyor”


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri öncesi NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

'GAZETECİYE UÇAK TAHSİS EDİP 'GİT GÜLEN'LE KONUŞ' DİYEN KİMDİ?'

“Muharrem İnce bir şeyi söylemeden önce ince eleyip sık dokur. Ben Muharrem beye güveniyorum ama Erdoğan'a güvenmiyorum. Son konuşmasında ‘ne aldattık ne de aldatıldık' dedi. Şimdi bu sözün üzerine siz nasıl ona güveneceksiniz. Şimdi bir gazeteciye uçak tahsis edip ‘git Gülen'le konuş' diyen kimdi. Böyle bir pozisyonda ben Erdoğan'a güvenmem. FETÖ ile mücadele diyorlar, bütün garibanlar içeride parası olan dışarıda.”

'FETÖ İLE FOTOĞRAF ÇEKEN 5 KİŞİYİ YENİDEN ADAY GÖSTERDİLER'

FETÖ ile fotoğraf çektiren 5 kişiyi yeniden aday yaptılar. Bunu CHP yapsaydı kıyamet kopmuştu. Şimdi bu kişiler gidip fotoğraf çektiriyor geliyor sen de bunları aday gösterip sonra da Muharrem İnce'ye laf atıyorsun. Sevsinler seni.

KILIÇDAROĞLU DAHA ÖNCE DE AÇIKLAMIŞTI

27 Mart 2018 Salı günü partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu “FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zattır diyorum. Versin mahkemeye ispat edeceğim. ‘' demiş ve şu açıklamayı yapmıştı:

"FETÖ'NÜN BİR NUMARALI SİYASİ AYAĞI ODUR”

"Niye hala OHAL var? Ben söyleyeyim; FETÖ'nün siyasi ayağını ortaya çıkarmamak için ve bu konuda millet konuşmasın diye OHAL'i sürdürüyorlar. FETÖ'nün sanayici, baklavacı, işçi, ayağını çıkardılar. Siyasi ayağı yok. FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zattır diyorum. Versin mahkemeye ispat edeceğim.”

“SİYASİ AYAK SENSİN”

“ Sen, devletin bütün sırlarını, kozmik odayı FETÖ'ya açacaksın, sonra kalkıp 'ne istedin de vermedik' diyeceksin. Siyasi ayağı sensin arkadaş. Bir ipte iki cambaz oynamaz. Cambazlardan biri düştü diğeri tel üstünde hala oynuyor" açıklamasında bulunmuştu.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ