614 görüntülenme19 Mart 2019
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dün akşam TV5'te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazeteci Ahu Özyurt’un “Düşünme Vakti” programında, Saadet lideri Karamollaoğlu’na gazeteciler İsmail Saymaz, Şirin Payzın, Ercan Özcan ve Oral Çalışlar sorularını yöneltti.

AKP’nin bu seçimde bir şokla karşılaşacağını ve bu sebeple Saadet Partisi’ne sürekli yüklendiklerini ifade eden Temel Karamollaoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da yanıt verdi.

KARAMOLLAOĞLU: ‘AKP SEÇMENİ ARTIK SORGULUYOR, OYLARI %20’NİN ALTINA DÜŞTÜ’

“Geçen seçimlere giderken bazı anketlerde AK Parti'nin kemikleşmiş oyu başlangıçta yüzde 24 görünüyordu, yüzde 8 oy daha elde ederek yüzde 32’ye ulaştı. Ancak seçmen verdiği oyu sorguluyor. AK Partili oyunu başka bir yere vermiyor. Toplam oyu yüzde 32’de, geriye kalanlar dağıtılmış durumda. 

O zamanlar seçime doğru bu rakam “Yüzde 24’ten yüzde 22,5’e buçuğa düştü” demişlerdi. Benim öyle bir kanaatin var ki bu şimdi yüzde 20’nin altına indi” diyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun, konuyla ilgili açıklaması şöyle;

‘ÖNCEDEN AKP’YE OY VERMİŞ OLANLAR ŞİMDİ TEPKİLİ’

“En ciddi kayma AK Parti'nin içinde. Yani hükümeti bugüne kadar sorgusuz sualsiz desteklemişler ama bir türlü bekledikleri sonucu görmemiş, alamamışlar. Yani adalet duygusu tahrip olmuş, kendi çocukları, yakınları, babaları, anaları zarar görmüş. Öbür tarafta ekonomi almış başını gidiyor, işsiz sayısı şu anda 6-7 milyon. Geçim sıkıntısı almış başını gidiyor. Üretim hem tarımda hem sanayide düşüyor. Vatandaşlar şimdi sıkıntıyı doğrudan doğruya hissettikleri için tepki gösteriyor.”

‘AKP SEÇMENİ ARTIK BİZİ DİNLİYOR’

“Düne kadar dinlemiyorlardı belki ama şimdi dinlemeye başladılar. Bu sefer de bize karşı ilgileri ve destekleri artmaya başladı. ‘Eğer böyle giderse bizim altımızda oyarlar’ diye telaşa kapıldılar (AK Parti). Yani geçen seçimlere giderken bazı anketlerde AK Parti'nin kemikleşmiş oyu başlangıçta yüzde 24 görünüyordu, yüzde 8 oy daha elde ederek yüzde 32’ye ulaştı. Ancak seçmen verdiği oyu sorguluyor. AK Partili oyunu başka bir yere vermiyor.”

'AKP'NİN OYU %20'LERİN ALTINDA'

“ Toplam oyu yüzde 32’de, geriye kalanlar dağıtılmış durumda. O zamanlar seçime doğru bu rakam “Yüzde 24’ten yüzde 22,5’e buçuğa düştü” demişlerdi. Benim öyle bir kanaatin var ki bu şimdi yüzde 20’nin altına indi. Bu seçimlerde AK Parti bir şokla karşılaşacağı endişesini taşıyor bunun nedeni olarak da bizi görüyor. Bundan dolayı da kılıçları kınından çıkardılar. Başta Sayın Erdoğan olmak üzere bütün güçleriyle bize karşı bir kampanya başlattılar. Ben buna üzülüyorum” diyerek Saadet Partisine yönelik ithamlara tepki gösteri.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ