YSK'nın kararı sonrası mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu Sultangazi'de vatandaşlara hitap etti. Türkiye'de sığınmacıların kontrolsüz bir şekilde dağıldığını belirten İmamoğlu, sığınmacıların ülkelerine geri dönmeleri gerektiğini söyledi.

YSK'nın kararı sonrası mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu Sultangazi'de vatandaşlara hitap etti. Sadece Sultangazi'de 70 bin civarında sığınmacı olduğunu belirten İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

‘MİLYONLAR ŞEHİTLERE HESAPSIZ DAĞITMAK DOĞRU DEĞİLDİR’

"Biz mağdurun yanındayız. Ancak bütün şehirlere, milyonlara mülteci plansız, hesapsız dağıtmak doğru değildir. Aldığım bilgilere göre, neredeyse 60-70 bin mülteci sadece Sultangazi’de yaşıyor. Mülteci sorunu, mülteci vatandaşlarımızı yok saymak anlamına gelmez.Mülteci vatandaşlarımızın çocuklarını, kadınları korumak, onları maruz kaldığı tehditlerden korumak bizlerin vazifesidir.”

‘YALNIZ BIRAKMAYIZ AMA HEPSİNİN EVLERİNE GERİ DÖNMESİ ŞARTTIR’

Ancak ulusal politikaların geliştirilmesinde, Türkiye’nin mülteciler konusunda yalnız bırakılmaması konusunda hazır olacağız. 16 milyonluk kendin belediye başkanı olarak bu konuda en fazla konuşan isim olacağım Ama günün sonunda mülteci vatandaşların elbet barış içinde ama kendi ülkelerine dönmeleri şarttır.”

‘KENDİ İNSANIMIZIN EKMEĞİNE MANİ OLMAMALILAR’

“İstanbul’da bunun istihdam açısında ülkenin farklı noktalarından gelip bu şehrin insanlarının ekmeğine mani olamamalılar. Biz mültecilerin mağdur olamamalarından yanayız ama mülteciler mutlaka ülkelerine dönmelidir."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ