3200 görüntülenme18 Mart 2019
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı Ekrem İmamoğlu”Bu Hürriyet Gazetesi. Benim şu gördüğünüz sayfadaki fotoğraf, ‘HDP Yönetecek’! Bunu kim demiş? HDP’nin eş başkanı söylemiş! Söylememiş adam öyle bir şey ya, söylememiş! Yok böyle bir laf ya! Nereden çıktı yalan haberi manşete taşımak?” diyerek medyaya tepki göstermişti.

HDP HÜRRİYET VE CNNTÜRK'Ü YALANLADI

Bugün de HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Hürriyet gazetesinin manşetine Esenler’de düzenlenen mitingde yanıt verdi ve ‘ Çıkmışlar yalan haber yapmışlar. Sonra da diyorlar ki haberi Sezai Temelli düzeltsin, ama haberi yapan sensin, ben niye düzelteyim. Siz yalan söyledikçe, o yalanlarda boğulacaksınız’ diyerek Hürriyet’in haberini yalanladı. Temelli’nin açıklaması şöyle;

‘YALANLARINIZDA BOĞULACAKSINIZ’

“Yalan haber yapanın Hürriyet gazetesi olduğunu ve kendisinin düzeltecek bir şeyinin bulunmadığını anlatan Temelli, “Çıkmışlar yalan haber yapmışlar. Sonra da diyorlar ki haberi Sezai Temelli düzeltsin, ama haberi yapan sensin, ben niye düzelteyim. Siz yalan söyledikçe, o yalanlarda boğulacaksınız. Bu halk sizi teşhir etmeye devam edecek”.

‘DEVLET BANKASINDAN KREDİ ALIP YALAN HABER YAPIYORLAR’

“ Ama diyeceksiniz ki bu medya nasıl yalan makinesi haline geldi? Gelir tabii. Ziraat Bankası’ndan aldığı krediyi bu haberlerle geri ödüyor. Biz de diyoruz ki, o krediyi o çiftçinin hakkı olan krediyi, son kuruşuna kadar ödeyeceksin. Ne kadar yalan haber yaparsan yap o borcu geri ödeyeceksin” dedi.

AKP-MHP blokuna karşı demokrasi güçlerinin adaylarını desteklemeye devam edeceklerini anlatan Sezai Temelli, “Eğer aday çıkarmışsak kendi adayımızı destekleyeceğiz. AKP- MHP blokuna karşı önde olan demokrasi güçlerinin adayı bizim de adayımızdır, oyunuzu ona basın. CNN sen de anladın mı? CNN de anladı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ