6370 görüntülenme09 Ekim 2020
27. İstanbul Caz Festivali, genç cazcılarını belirledi. Seçilen genç cazcılar arasında yer alan Büşra Kayıkçı , “genç caz kategorisi finalisti olarak seçildim” ifadeleriyle duyurdu. Daha sonra yaptığı paylaşımla heyecandan ‘finalist’ yazdığını belirten Kayıkçı, “Aslında genç caz kategorisinde çalmak üzere seçildim. Kazanan diğer arkadaşları da tebrik eder, başarılar dilerim!” dedi.

GOOGLE’I ABDULHAMİD BULMUŞTU DİYEN PROF’DAN TEPKİ
Ancak Büşra Kayıkçı'nın başarısına Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'ndan ilginç bir tepki geldi. Daha önce "Google'ı II. Abdülhamid buldu" diyen Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, bu kez de piyanist Büşra Kayıkçı'yı piyano çaldığı için sert sözlerle eleştirdi. Kayıkçı'nın başörtülü şekilde piyano çalmasının yanlış olduğunu savunan Sofuoğlu, şu paylaşımda bulundu:

‘ERKEK VERSİYON BİZDEN DEĞİL’
* Kıyamet alametleri! * Mesela; Alkol gurmeliği gibi bir festivalde de finale kalan bir başörtülü görecek miyiz?
* Fahri Kainat Efendimiz SAV: "Faydasız ilimden Allaha sığınırım" buyurmuş * Kaçtır söylüyorum: Bunlar bizden değiller ve bunların erkek versiyonlarını da bizden sanmayın! “

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ