Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hapse atılan Har Okulu öğrencileri için dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Yıldırım ‘Dünyanın hiçbir yerinde öğrenciler bir darbe planlayamaz. İfadeler ve o geceye ait görüntüler açık bu öğrenciler ne olduğundan habersizler’ diye konuştu.

‘KURAN-I KERİM VERİLMESİ BİLE YASAKLANMIŞ’

Karamollaoğlu, “Bize gelen bilgilere göre Hapisteki öğrenciler girdikleri sınavlarda yüksek puanlar almışlar. Bunun akabinde ders çalıştıkları kitaplar toplanmış, ders çalışmalarına müsaade edilmiyormuş. Bunun yanında ailelerin dışarıdan kitap vermesi hatta çocuklarına Kuran-ı Kerim vermesi bile yasaklanmış.” dedi. Karamollaoğlu’nun bugün yaptığı basın toplantısındaki açıklamalarından konuyla ilgili satır başları şöyle:

‘HAKKINDA DELİL OLMAYAN İNSANLAR İŞE DÖNEMEDİ’

“Türkiye’de hukukun üstünlüğü ile alakalı beklentimiz sadece iktidarın fevri uygulamaları ile sınırlı değil elbette. 15 Temmuz’dan beri yürütülen hukuki süreçte yapılan hataların telafisini de temenni ediyoruz. Hâlâ “Bylock Zoka” mağdurlarının dertlerine çözüm tam manasıyla bulunamadı. Hakkında hukuki hiçbir delil olmadığı bilinen birçok insan hâlâ işlerine dönemedi.

Bu tür hukuksuzluklar nedeniyle ne yazık ki ülkenin itibarı sarsıldı. Yurtdışında yıllardır Türkiye’yi yarı-özgür statüsünde kabul eden raporlar artık Türkiye’yi özgür olmayan ülke statüsüne indirdi. (Freedom House Raporu) İbn’i Haldun’un dediği gibi; Adaletsizlik medeniyeti mahveder. Zulüm, umranın harap oluşunun habercisidir.”

‘HAPİSTEKİ HARB OKULU ÖĞRENCİLERİNİN DERS KİTAPLARI TOPLANMIŞ’

“Harb Okulu öğrencilerinin aileleri gelip bizi ziyaret edip, dertlerini anlatıyorlar. Bu öğrencilerimizin mağduriyetleri, içinde bulundukları sıkıntı ailelerin gözlerinden okunuyor. Hapiste olan evlatlarının acısı bir yana bir de yapılan muameleler bu aileleri perişan ediyor. Bize gelen bilgilere göre Hapisteki öğrenciler girdikleri sınavlarda yüksek puanlar almışlar. Bunun akabinde ders çalıştıkları kitaplar toplanmış, ders çalışmalarına müsaade edilmiyormuş. “

‘BUNCA ŞEYE RAĞMEN BU ÖĞRENCİLERE YAPILAN MUAMELE REVA DEĞİLDİR’

“ Bunun yanında ailelerin dışarıdan kitap vermesi hatta çocuklarına Kuran-ı Kerim vermesi bile yasaklanmış. Buradan tüm yetkililere sesleniyorum 15 Temmuz’da kim suç işlediyse en ağır şekilde cezasını çekmelidir. Lakin süreç ne yazık ki olaylardan habersiz erlerin, öğrencilerin hesap vermesi ile sonuçlandı. Dünyanın hiçbir yerinde öğrenciler bir darbe planlayamaz. İfadeler ve o geceye ait görüntüler açık bu öğrenciler ne olduğundan habersizler. Bunca şeye rağmen bu öğrencilere yapılan muamele reva değildir.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ