Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün ‘FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar’ ifadelerine ilişkin konuşan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ‘Bu mesajın kime olduğunu bilemem. Maklubeyi hep birlikte avuçladılar’ ifadelerini kullandı.

‘BERABER YEDİLER’

Partisinin MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar ifadelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Öztrak, ‘Bu mesajın kime olduğunu bilemem. Maklubeyi hep birlikte avuçladılar. Bizim talebimiz FETÖ'nün siyasi ayağının ortaya çıkması’ şeklinde konuştu.Öztrak'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

‘ASKERİ FABRİKAYI PEŞKEŞ ÇEKMEYE ÇALIŞIYORLAR’

“Hiçbir şey yoktan var olmaz; varken de yok olmaz. Bu işler bu kadar kolay mı? Batan 46 milyar liranın hesabını kim verecek? Borcu geri ödeyecek döviz bulamıyor. 17 yıldır geçmişimizi yediler, geleceğe de ipotek koydular.Tank Palet Fabrikası'nı kiraya vereceklerini söylediler. Önümüzde kapı gibi Türk Telekom örneği var. Özelleştirme değil dediler, çıktık belgeyi ortaya koyduk. 50 milyon dolar yatırılacak diye Tank Palet Fabrikası'nı peşkeş çekmeye çalışıyor.

‘KATAR ORDUSUNA SATIP SONRA ONDAN TANK MI ALACAKSINIZ’
“Kararın da kararnamenin de ne olduğunu biliriz. Türkiye'nin gündemini aylarca meşgul etmiş bir kararın yayınlanmaması milletten kaçırılması demektir. Fabrika Katar ordusuna gitmiş. Yandaşınızın şirketine kaç tank alma garantisi verdiniz? Cumhuriyetin bize bıraktığı kamu mallarını sattılar doymadılar.”

‘BUNLAR MİLLETİ UNUTTU’

“Takke düştü kel göründü. Gelir dağılımı 2014’ten bu yana bozuluyor. Saraydaki çıktıkları kibir kulelerinden gençlerimizin durumunu görmüyor. Bunlar milleti unuttu, sarayda ejder suları, zırhlı Mercedes araçlar... Anlaşıldı bunlara iş bulamayacaksınız bari kalplerini kırmayın. Kasaba üniversitelerini siz açtınız. Buradan çıkınca iş bulamaman normal diyorsunuz. Milletin çoluğuna çoğuna iş bulmak benim görevim değil diyorsan ne yapacaksın sen?"

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ