Emekli albay Erdal Sarızeybek 74 askerimizin katili hakkında hem CİMER’e hem de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuş olmasına rağmen bugüne kadar bir cevap alamadığını kamuoyuna duyurdu. 74 şehidimizin 41’in jandarma 33’ün ise Piyade olduğunu belirten Sarızeybek başata Genelkurmay Başkanlığı olmak üzere Kara Kuvvetler Jandarma Genel Komutanlığını da harekete geçmeye davet etti.


 ÖZAL VE BİTLİS PAŞA SALDIRI SONRASI KARAKOLA GELDİ

Erdal Sarızeybek, Alan Karakolu saldırı sonrasında dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve dönemin Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis'in Alan Karakoluna geldiğini, burada aldıkları bilgiler doğrultusunda da 92 EKİM KARA HAREKATININ da başlatılmış olduğunu söyledi ve resimlerini de paylaştı.KOD ADI FERHAT OLAN OSMAN ÖCALAN 74 ASKERİMİZİN KATİLİDİR


1992 Yılında Şemdinli Hudut Tabur Komutanı olarak görev yapan emekli albay Erdal Sarızeybek TRT Ekranlarına çıkarılan terörist Osman Öcalan hakkında açıklamalarda bulundu. Görevli olduğu Şemdinli hududundun hemen güneyinde ve Barzani topraklarında PKK terör örgütün HAKURK ana eylem üssü olduğunu ve yerin sorumlusunun da o yıllarda kod adı Ferhat olan Osman Öcalan olduğunu kamuoyuna duyurdu.

ALAN AKTÜTÜN VE DERECİK KARAKOLLARINA AĞIR SALDIRI

1991 Körfez savaşın sonrasında Amerika’nın oluşturduğu 36’ncı paralel kuzeyindeki güvenli bölgede Saddam ordusunun bıraktığı silahlar, ABD’nin himayesi ve Çekik güç desteğinde sayıları 20 bine ulaşan teröristlerin Türkiye’de içsavaş çıkartmak, Şemdinli’dekİ kurtarılmış bölge ilan etmek ve bu bölgede savaş hükümeti kurmak hedefleri doğrultusunda teröristlerin 250’şerkişilik gruplar halinde teşkilatlandığını ve 300 Ağustos 1992’de Alan,12 Eylül 92’de Aktütün ve 27 Eylül 92’de Derecek karakollarına imha amaçlı saldırılarda bulunduğunu açıkladı.

Çıkan çatışmalarda ağır terörist kaybına karşılık Alan karakolunda19 ŞEHİT, Aktütün Karakolunda22 ŞEHİT ve Derecik Karakolunda 33 ŞEHİT verdiğimizi kamuoyuna açıklayarak, tüm bu saldırıları yöneten terörist Osman Öcalan olduğunu da YETKİLİLER TARAFINDAN İŞLEM YAPILMAK ÜZERE açıkladı.

CİMER’E SUÇ DUYURUSU

Emekli albay Erdal Sarızeybek Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığına hem suç duyurusunda bulundu hem de katil Osman Öcalan’ın hakkında açılmış bir dava olup olmadığını, hakkında yakalama müzekkeresi bulunup bulunmadığının da açıklanmasını istedi. Sarızeybek, dilekçesine şu ana kadar herhangi bir cevap verilmediğini da bildirdi.

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSU
CİMER’den sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına dayazılı olarak suç duyurusunda bulunan emekli albay Erdal Sarızeybek Osman Öcalan’ın yakalanmasını,74 şehidimizin katili olarak yargılanmasını, bu katili TRT’ye çıkaranlar ile TRT’yi savunan AKP Sözcüsü ÖmerÇelik hakkında da suç ve suçluyu övmek suçundan işlem yapılmasını talep etti.

74 ASKERİMİZİN KATİLİ HAKKINDA AÇILMIŞ DAVA YOK

Bugüne kadar 74şehidimizle ilgili olarak bu şehitlerin katilleriyle ilgili olarak ifadesinin alınmadığını bildiren Sarızeybek,’bukatil hakkında açılmış olan bir dava yok ki şimdiye kadar bana bilgimi soran olmadı’ dedi.


ÖCALAN HAKKINDA KIRMIZI BÜLTEN DE YOK

Aranan bir sanık hakkında kırmızı bülten çıkarılabilmesi için Öcalan hakkın açılmış bir dava ve hakkında çıkarılmış yakalama müzekkeresi olması gerektiğini söyleyen ‘dava yoksa müzekkere yoksa’ nasıl kırmızı bülten çıkardılar diyerek İçişleri Bakanlığına da soru yöneltti.
GENELKURMAY, KARA KUVVETLERİ VE JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI DA SORUMLU
şehit olan askerlerin 41’inin jandarma mensubu 33’ün de piyade olduğunu açıklayan Emekli Albay Erdal Sarızeybek bu makamların günlerdir bizzat kendisi tarafından yapılmış olan açıklamaları suç duyurusu kabul etmeleri gerektiğini, bu konuya müdahil olmaları gerektiğini ve de her birinin ayrı ayrı suç duyurusunda bulanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

ADALAT BAKANLIĞI VE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DA SORUMLU
Bu konuda sadece askeri makamlar değil Adalet ve İçişleri Bakanlılarının da harekete geçmesi gerektiğini hatırlatarak aksi halde her bir makam için ayrı ayrı ‘suçu ve suçluyu gizlemek’ ithamıyla yine bizzat kendisini suç duyurusunda bulunacağı konusunda da yetkilileri uyardı.

PKK TERÖR ÖRGÜTÜ HAKKINDA AÇILMIŞ BİR ÇATI DA YOK
Sarızeybekbugüne kadar HDP'livekillerin işlediği bireysel suçların dışında ya da kişisel örgüt suçları dışında PKK terör gütü hakkında da açılmış bir çatı olmadığını, terörle mücadele eden bir hükümetin derhal -siyasi kanadı-mali kanadı- iç cephesi-dış ve cephesini de kapsayacak şekilde bir çatı dava açılması gerektiği konusunda yetkilileri de uyardı.

Erdal Sarızeybek
1992 Şemdinli Hudut Tabur Komutanı
Halen emekli albay

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ