Reklamlar
Anasayfa » Haber
13 Eylül 2017 ( 766 görüntülenme )

FRANSA'DAN TÜRKİYE'YE FLAŞ DESTEK!..

FRANSA: NATO TÜRKİYE'NİN S 400 MESELESİNE KARIŞMAMALI

Fransa Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Agnes Romatet-Espagne, NATO ülkelerinin Türkiye ve Rusya'nın imzaladığı S-400 füze savunma sistemleri sözleşmesini yorumlamalarının doğru olmadığını söyledi.

Basın toplantısı düzenleyen Romatet-Espagne, "Türkiye'nin askeri teknoloji edinmesi, egemen olarak yaptığı bir tercih. NATO üyeleri, bu konuda yorum yapmamalı" dedi.

Romatet-Espagne, bu konunun Türkiye'nin iç meselesi olduğunu kaydetti.

ERDOĞAN KAPORANIN VERİLDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan ziyareti sonrası İstanbul’a dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlarken, “Rusya’dan S-400’lerin alınması için imzalar atıldı. Bildiğim kadarıyla kapora da verildi” demişti.

PUTİN'İN DANIŞMANI SÖZLEŞMENİN İMZALANDIĞINI BELİRTMİŞTİ
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Askeri Teknik İşbirliği'nden sorumlu danışmanı Vladimir Kojin de, Rusya ve Türkiye'nin S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına ilişkin kontratı imzaladıklarını ve kontratın hayata geçirilmeye başlayacağını bildirmişti.

Kaynak:  Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DEPREM UZMANINDAN KRİTİK UYARI! İşte 1 Mayıs'ın Bilançosu!.. İşte Erkeklerde Kanser Uyarısı Veren 13 Belirti! Ukrayna'dan RUSYA Açıklaması! AKP'den REFERANDUM SONRASINA SİNYAL !.. Rütbeli Askerler HAKKINDA TUTUKLAMA! VAY BE!.. İSRAİL PUTİN'İ ÇOK KÖTÜ FENA UYARDI!.. Yalçın Akdoğan'a AKP Toplantısında SERT TEPKİ... İşte O Anlar...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Boşaltılan Askeri Alanlarla ilgili ŞOK İDDİA!