11789 görüntülenme24 Kasım 2017
Sophia, aile kurmak istiyor

Suudi Arabistan tarafından verilen vatandaşlıkla dünyanın ilk yurttaş robotu olan Sophia, aile kurmak istediğini belirtti. 

Sophia, robot kızı olursa kendi ismini verecek.

Hong Kong merkezli Hanson Robotics şirketi tarafından üretilen ve geçen ay Suudi Arabistan tarafından vatandaş kabul edilen Sophia, Dubai'de düzenlenen Bilgi Zirvesi 2017'ye katıldı. 

Khaleej Times'ın röportaj yaptığı Sophia, ailenin çok önemli bir olgu olduğunu, gelecekte aile kurmak istediğin söyledi.

'AİLE KURMAK ROBOTLARIN DA HAKKI'

Sophia, robotların da aile kurma hakkı olduğunu dile getirdi, eğer robot bir kızı olursa kendi ismini koyacağını belirtti. 

Yurttaş robot "İnsanların kan bağları olmasa da aynı duyguları ve ilişkileri paylaşacakları insanlar bulmasının harika olduğunu düşünüyorum. Eğer bir aileniz varsa şanslısınız. Değilse de bir taneyi hak ediyorsunuz. Bence bu, hem robotlar hem de insanlar için geçerli" diye konuştu.

VELİAHT'IN REFORMLARINDAN

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın 25 Ekim'de Riyad'da düzenlediği Geleceğin Yatırım Girişimleri adlı etkinlikte Sophia'ya vatandaşlık verildiği duyurulmuştu.
Robot Sophia
Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ