Genel
03 Haziran 2017 ( 2532 görüntülenme )

FLAŞ!.. AVRUPA'DA DÖRDÜNCÜYÜZ...

TÜRK TARAFTAR SIRALAMADA DÖRDÜNCÜ

Şampiyonlar Ligi'nin resmi sponsorlarından olan Mastercard tarafından Avrupalı taraftarlar arasında yapılan bir araştırmanın sonuçları Galler'in başkenti Cardiff'teki final maçı öncesi açıklandı.

Bu araştırmaya göre, İngilizler, takımları için göze alabildikleri bağlamında 'en tutkulu taraftarlar' olarak öne çıkıyor.

Listede İngilizler'in arkasında İspanyollar, onların arkasında İtalyanlar yer alırken, Türkler, Almanlar'ın üzerinde 4. sırada yer aldı.

'En tutkulu taraftar' sıralaması, bir karşılaşma için harcanan para, yapılan mesafenin yanı sıra 'bir karşılaşma için ilişkiyi feda etmek' gibi sosyal faktörler göz önünde tutularak da oluşturuldu.

BALAYINI İPTAL ETMEYE RAZILAR

'12. Adam' isimli araştırmanın sonuçlarına göre beş Türk taraftan biri, Şampiyonlar Ligi maç bileti için balayını iptal etmeye hazır olduğunu açıkladı.

Toplam 10 bin 500 kişinin verdiği cevaplardan yola çıkılarak yapılan araştırmaya göre Türk taraftarlar, 'bir karşılaşma için harcanan en yüksek meblağ' başlığında ortalama 608 sterlin ile ortalama 343 sterlin harcayan İngilizler'in oldukça önünde yer alıyor.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ