Genel
14 Eylül 2019 ( 3392 görüntülenme )

Koru: 'AKP'DE HESAP BOZULDU'

Abdullah Gül'e yakınlığı ile bilinen gazeteci Fehmi Koru, kişisel internet sitesinde kaleme aldığı bugünkü yazısında, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ekibinin AKP'den istifasını değerlendirdi. Koru, "bu, AKP'nin yaptığı son yanlış olmayacak" dedi.

'AKP'YE BÜYÜK ZARAR VERECEK'
Koru, "Korkarım, bu, AK Parti’nin yaptığı son yanlış olmayacak" derken, "Davutoğlu’nun AK Parti’ye verebileceği büyük bir zarar var." ifadesini kullandı.  Koru'nun yazısının ilgili bölümü şöyle;


'YÜZDE 50+1 GEREKİYOR'

"...Evet, ihraç edilmek istenen Davutoğlu’nun AK Parti’ye verebileceği büyük bir zarar var. Siyaset bir yönüyle matematik işidir. İttifaklara izin verilen ve barajın önem taşımadığı yeni benimsenen ‘cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi’nde ise, iktidar olabilmek için, cumhurbaşkanı çıkarabilecek bir matematik gerçekliğe ihtiyaç bulunuyor. O da yüzde 50+1 oranıdır."

'DAVUTOĞLU AKP TABANINDAN OY ALACAK'

AK Parti’den tasfiye edilen Ahmet Davutoğlu dün yaptığı basın toplantısında arkadaşlarıyla yeni bir parti kuracağını belli etti. Hatta basın toplantısının metni dikkatle okunduğunda, bunun, bir süre önce deklare ettiği ‘manifesto’ ile birlikte yeni partinin kuruluş beyannamesi olarak değerlendirilebileceği anlaşılacaktır.
Peki Davutoğlu’nun kuracağı parti seçime katıldığında daha çok hangi tabandan oy alabilecek?

AKP'NİN 2023 HESAPLARI BOZULUYOR'

"Matematik burada devreye giriyor işte. Yüzde 1’in bile olağanüstü önem taşıdığı bir seçimde tabanından bir başka partiye oy kayması AK Parti’nin 2023 hesaplarını bozabilecek bir gelişme olacaktır. Davutoğlu için AK Parti’nin yapması gereken, ne yapıp edip onun parti içerisinde kalabileceği bir yol izlemek iken, kendisini yeni bir partiyle karşısına rakip olarak çıkmaya zorlamak, hiç kuşkusuz yanlış bir yöntemdir."

'''AKP ARTIK HEP YANLIŞ YAPACAK'

Seçim matematiği açısından vahim bir yanlışlıktır hem de. Korkarım, bu, AK Parti’nin "yaptığı son yanlış da olmayacak. “Bundan böyle hep yanlış bekleyin” tezimi “Olur mu hiç?” tepkisiyle karşılayanlara “Olur, hem de bal gibi olur” diyorum."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ