Güvenlik

Farah Abdullah.. ‘Bir Dava Daha’

Batman’ın Beşiri ilçesinde tabancayla intihar girişiminde bulunan ve 34 gün sonra 18 Ağustos 2020’de hastanede hayatını kaybeden İpek Er, bıraktığı mektupta Siirt’te görevli uzman çavuş Musa Orhan’ın kendisine tecavüz ettiği iddiasını yazdı.

YARGILAMA SÜRÜYOR TEPKİLER VAR

Orhan hakkında Siirt 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle dava açıldı. Tutuksuz sanık Orhan’ın yargılanması sürerken, sosyal medyadan yaşananlara tepki yağdı. Oyuncu Ezgi Mola da 20 Ağustos 2020’de sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

EZGİ MOLA’YA CEZA

Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş’un Ezgi Mola’nın paylaşımıyla ilgili yaptığı suç duyurusunun ardından Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi, Mola’ya hakaret suçunu işlediği kanaatiyle 87 gün adli para cezası karşılığı 6 bin 960 lira para cezası verdi.

FARAH ABDULLAH’A CEZA

Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş Ezgi Mola’ya destek veren oyuncu Farah Zeynep Abdullah hakkında da geçen yıl müvekkiline hareket ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Abdullah hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle Banaz Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. 9 Mart 2023’te görülen duruşmada hakim, Farah Zeynep Abdullah’ın hakaret suçunu işlediğine hükmederek 65 gün para cezası (1300 TL) verilmesine hükmetti.

BİR DAVA DAHA

Musa Orhan’ın avukatı davayı kazandıktan sonra da Farah Zeynep Abdullah’a tazminat davası açtı. Bunun üzerine Abdullah, hakkındaki tazminat davası sürerken X hesabından Orhan’a karşı “Şerefsiz. Göründüğü kadarıyla bir geçim yöntemi olarak adalet sistemini kullanan daha doğrusu buna izin verilen Musa Orhan şimdi de bana tazminat davası açmış aç köpek” şeklinde paylaşımda bulunduğu gerekçesiyle bir kez daha suç duyurusunda bulundu.

2 YIL 4 AYA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİ

Soruşturmanın ardından hazırlanan iddianamede Abdullah’ın, Orhan ile aralarında devam eden davasının mevcut olduğunu, kendisinin bu tip davaları geçim yolu olarak gördüğünü söylediği belirtildi. Savcı, Abdullah hakkında ‘sesli, yazılı veya görüntülü iletiyle hakaret’ suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteminde bulundu.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Başa dön tuşu