Politika
04 Temmuz 2020 ( 7488 görüntülenme )

Erdoğan 'Valime Söyledim, Anında Toplayın'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, asker uğurlama törenleri ile ilgili , "Böyle bir yaklaşım olmaz. Bu konularda Valime de söyledim, 'İstanbul'da kesinlikle bunlara müsaade etmeyeceksiniz. Böyle bir uğurlama olduğu anda toparlayın götürün” dedi.

ERDOĞAN ‘VALİME SÖYLEDİM’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde büyük tartışma yaratan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da tepki gösterdiği asker uğurlamaları ile ilgili konuştu. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin açılış töreninde konuşan Erdoğan, "Böyle bir yaklaşım olmaz. Bu konularda Valime de söyledim, 'İstanbul'da kesinlikle bunlara müsaade etmeyeceksiniz. Böyle bir uğurlama olduğu anda toparlayın götürün” şeklinde konuştu.Erdoğan’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

‘HEPSİNİ TOPLAYIN GÖTÜRÜN’
"Böyle bir yaklaşım olmaz. Bu konularda Valime de söyledim, 'İstanbul'da kesinlikle bunlara müsaade etmeyeceksiniz. Böyle bir uğurlama olduğu anda toparlayın götürün. Asker uğurlama törenleri ve taziyeler başta olmak üzere kimi toplu etkinliklerde istenmeyen görüntülere şahit olabiliyoruz. Böyle bir yaklaşım olmaz. Asker uğurlama derken arkadaşınızı zehirliyorsunuz. Kontrollü şekilde hayatımızı normalleştirirken tedbirleri elden bırakmayacağız. Vatandaşlarımızı salgına karşı dikkatli olmaya, kurallara riayet etmeye davet ediyorum."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ