5124 görüntülenme13 Şubat 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında dile getirdiği, “Devleti FETÖ'ye teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır" açıklamasına karşılık  Erdoğan da “FETÖ'nün en önemli siyasi ayağı bizatihi Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi ve ekibidir" dedi. 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU, DAVA GELDİ

Bu açıklama sonrası “FETÖ’nün siyasi ayağı” konusu en önemli gündem maddesi oldu.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

ERDOĞAN 'FETÖ BİZİM ZAMANIMIZDA BÜYÜDÜ' DEMİŞTİ

Bu tartışma sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2018 yılında CNN TÜRK’te katıldığı programda dile getirdiği “FETÖ’nün bizim zamanımızda büyüdüğünü ben reddetmem, doğrudur” sözleri tekrar gündeme geldi.

CNN TÜRK’te Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal’ın “FETÖ’yle mücadele eylem planının hayata geçirilmediğine yönelik eleştirilerle ilgili neler söylemek istersiniz?” şeklindeki sorusuna şöyle cevap vermişti:

'ALDATILDIK'

"Fetö'nün bizim zamanımızda büyüdüğü şeyini ben reddetmem, doğrudur, doğrudur. Biz bunların bu tür ihanet içinde olduklarını başta şahsım olmak üzere hiç düşünemedik. Meğerse bunlar büyük bir ihanet şebekesiymiş. Aldatıldık".

Kaynak Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ