AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haymana'dan sonra Çubuk'a geçti ve buradaki mitinginde konuştu. Erdoğan, Bir daha kur, faiz, enflasyon, şer üçgeninde sıkıştırılmasına izin ermeyecek güçlü bir ekonomik yapı kurmakta kararlıyız” diyerek şer üçgenini tanımladı.

Erdoğan, “Çiftçilerimizdeki girdi fiyatları sebebiyle yaşadığı sıkıntıları yakından biliyorum. Bir daha kur, faiz, enflasyon, şer üçgeninde sıkıştırılmasına izin ermeyecek güçlü bir ekonomik yapı kurmakta kararlıyız” dedi. Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

‘SIKINTILARI BİLİYORUM, YENİ REFORMALAR YAPACAĞIZ’

“Çubuk havalimanı, üniversite, sanayi ve ticaret tesisleri gibi Ankara'nın en önemli değerlerine ev sahipliği yapmasının yanısıra aynı zamanda tarım ve hayvancılıkta da önemlidir. Çiftçilerimizdeki girdi fiyatları sebebiyle yaşadığı sıkıntıları yakından biliyorum. Bir daha kur, faiz, enflasyon, şer üçgeninde sıkıştırılmasına izin ermeyecek güçlü bir ekonomik yapı kurmakta kararlıyız.

Bu sorunları aşmanın yolu ekonomimizin gücünü arttırmaktan, saldırılara karşı mukavemetimizi yoğunlaştırmaktan geçiyor. Gerekli adımları atıp, yapısal reformları yaptıktan sonra bu tür tuzakların üstesinden daha kolay geleceğimize inanıyorum”.

ERDOĞAN: ‘BELEDİYELERİN ÇOĞU ŞU ANDA BATIK, MAAŞ ÖDEYEMİYORLAR’

Türkiye'nin ekonomisinin yerel başkanlar tarafından düzeltilemeyeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Belediyelerin çoğu şu anda batık. Türkiye'nin ekonomisinin sorumlusu benim. Yerel yöneticilerin yapacağı hiçbir şey yok" dedi.

‘BELEDİYELERİN ÇOĞU ŞU ANDA BATIK, EKONOMİNİN SORUMLUSU BENİM’

Erdoğan, "Ya şu anda belediyelerin çoğu batık. Bitik. Personelinin maaşını ödeyemiyor, yerel seçimler bitecek bunlar sanki Türkiye’nin ekonomisini düzeltecek. Türkiye ekonomisinin sorumlusu benim ben. Şu anda devletin başında kim var? Tayyip Erdoğan var. Kim var? 14 tane bakanı var. Kim var? Yardımcıları var." ifadesini kullandı ve şöyle devam etti:

‘YENİ ADIMLAR ATACAĞIZ’

"Yatırıma, üretime, büyümeye, istihdama destek verecek bir ekonomik yapının inşası için çok önemli adımlar atacağız. Sizlere afaki, ucu açık, belirsiz bir gelecekten söz etmiyorum. Seçimlerden sonraki birkaç ay içinde tüm bu adımları inşallah atmış olacağız. Yarın cuma öbürsü gün cumartesi iki gün var sandığa gitmeyenleri de alıp sandığa götüreceksiniz."

ERDOĞAN ‘HATALAR VAR, MİLLET ÖFKESİNDE HAKLI’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uşak'ta yaptığı mitingde hatalarının olduğunu ima edip bu hatalardan seçim sonrası döneceklerini irade ederek şunu söyledi;

‘MİLLET ÖFKESİNDE HAKLI’

“Milletimiz kırgınlığında, öfkesinde haklı mıdır? Elbette haklıdır. Hatadan münezzeh olan sadece ve sadece Rabbimizdir. İnsanın olduğu her yerde hata da eksik de yanlış da olur. Önemli olan hasbi niyetle bunları düzeltme, bu iradeyi ortaya koymaktır. İnsanın olduğu her yerde hata da eksik de yanlış da olur. Önemli olan hasbi niyetle bunları düzeltme, bu iradeyi ortaya koymaktır”.

‘İNŞALLAH SEÇİMDEN SONRA’

“ 16 Nisan Halk Oylaması’nın ardından partimizin başına yeniden döndüğümüzde, bu iradeyle pek çok adım attık. Görüyoruz ki bunları devam ettirmemiz gerekiyor. İnşallah seçimlerden sonra tüm bu konuları masaya yatıracak, kibriyle saygısızlığıyla yanlışıyla kabalığıyla milletimizi üzen kim varsa hepsini de biz üzeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü/ Sputnik News/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ