10086 görüntülenme07 Nisan 2020
Erdoğan, Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

‘YALAN VE MANİPÜLASYON’
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FOX TV Anahaber sunucusu Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Erdoğan'ın suç duyurusu içeriğinde Fatih Portakal'ın sosyal medyada yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler paylaştığı iddia edildi.

'SUÇ DUYURUSU'
Haber sunucusu Fatih Portakal'ın attığı tweet ile Erdoğan'ın kastetmediği ve söylemediği birtakım iddialarla tasarruf ve mevduat sahiplerinden zorla para isteneceği yönünde beyanlarda bulunduğunu belirten Özel, "Bunlar tamamen yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadelerdir. Bu nedenle Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Türk Ceza Kanunu ve BDDK mevzuatı kapsamında tarafımızca suç duyurusunda bulunulmuştur." açıklamasını yaptı.

FATİH PORTAKAL HAKKINDA BİR SUÇ DUYURUSU DA BDDK'DAN 
Fatih Portakal hakkında BDDK tarafından 3 yıla kadar cezalandırılması talebiyle suç duyurusunda bulunuldu. FOX TV Sunucusu Fatih Portakal hakkında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ndan sonra BBDK da suç duyurusunda bulundu.

‘İTİBARI ZEDELİYOR’
BBDK, Portakal’ın bir yıldan üç yıla kadar hapis ve adli para ceza ile cezalandırılması istendi. BDDK, “gerçeğe aykırı ve dedikodu niteliğindeki ifadelere ilişkin olarak bankaların ve ekonominin itibarını zedeleyebilecek veya sektöre zarar verebilecek nitelikteki benzer paylaşımlar hakkında bundan sonra da gerekli yasal yollara başvurulacağı” belirtildi.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ