878 görüntülenme09 Ocak 2020
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. Akşener, partisinin Ankara'da düzenlediği çalıştaydaki konuşmasını hatırlatarak yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, "Gururunu yenemiyorsan ben Suriye'ye gidip, Esad'la görüşüp, problemi çözmeye hazırım" dedi.

‘SEN GURURUNU YENEMİYORSAN, BEN GİDİP BU PROBLEMİ ÇÖZERİM’

 Geçtiğimiz hafta içi partisinin Ankara'da düzenlediği çalıştayda sığınmacı sorununa dikkat çeken Akşener, Suriye diyalog çağrısında bulunmuştu. Akşener, o açıklamalarından bir kesitle paylaştığı mesajında, "Sayın Erdoğan, sen sinirini, gururunu yenemiyorsan, rasyonel olamıyorsan; ben Suriye'ye gidip, Esad'la görüşüp, problemi çözmeye hazırım" dedi. İşte o açıklama:

SURİYE POLİTİKASI YANLIŞ, BEDELİNİ MİLLET ÖDÜYOR’

* Suriye deneyiminden sonra elimize ne geçti? Kimine göre 40, kimine göre 50 milyar dolar harcama, 5 milyon Suriyeli sığınmacı, kapımızda 250 bin civarında İdlib’den gelen sığınmacı. Bir bakana sordum, ‘Kaç kişi olur’ dedim, ‘2 milyon kişi’ dedi. ‘Durdurabilir miyiz’ dedim, ‘Mümkün değil, kapıları tutamayız’ dedi. Etti mi 7 milyon?”

‘BIRAKIN ESAD DÜŞMANLIĞINI, ÖNEMLİ OLAN TÜRKİYE’NİN ULUSAL ÇIKARLARI’

* ABD şirketleri Beşşar Esad ile anlaşma imzalıyor. Emperyalistler önce Suriye’yi yıktılar şimdi kendi şirketlerine 700-800 milyar dolarlık yatırım yapılacak. Türkiye bu işten çırak çıktı. Önerimiz nedir? Kardeşim hissiyatı, duygusallığı, siniri bir kenara bırak. Rasyonel, gerçekçi, sağduyulu ol. Esad ile barış. Sayın Erdoğan sinirini yenemiyorsan rasyonel olamıyorsan ben Suriye’ye gidip, Esad ile görüşmeye, bu problemi çözmeye hazırım.”

Kaynak Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ