2613 görüntülenme18 Nisan 2019
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Çamlıca Camisi'ne ilişkin eleştirilerine cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "6 oka, 7. bir ok ilave ediyorlar" sözlerine tepki gösterdi. Karamollaoğlu “Peygamber Efendimiz ‘insanların cami yaparak övünmesi kıyamet alametidir’ sözü var. Bunun üzerinden düşünmek lazım” dedi.

KARAMOLLAOĞLU: ‘CAMİ YAPTIM DİYE ÖVÜNMEK KIYAMET ALAMETİ’

Erdoğan'ın bu sözlerine sert bir dille cevap veren Karamollaoğlu "Peygamber Efendimiz ‘insanların cami yaparak övünmesi kıyamet alametidir’ sözü var. Bunun üzerinden düşünmek lazım. Bu arkadaşlarla biz uzun yıllar siyaset yaptık, bir gün oturup bizim söylediklerimizi düşünsünler. Bize tepki göstereceğinize ‘7’nci ok gibi yakıştırmalarla değil. CHP’nin okları değil, bizim söylediklerimiz bu arkadaşlara batıyor. Ders çıkarmak ayrı bir kabiliyet ister" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN ‘BAŞKA MECRALARA YÖNELENLER VAR’ DEMİŞTİ

Erdoğan, "Son dönemde aslında en büyük medeniyet davamızda omuz omuza olmamız gerekirken, bambaşka mecralara yönelenler olduğunu üzüntüyle takip ediyoruz. Bunlar Büyük Çamlıca Camii için dahi gereksiz diyecek bir yere gelmiştir. Ama bunları kalkıp da 6 oka, 7. bir ok ilave etmek suretiyle, oradan bir şeyler kapanlar bunu söylemeye gayret ederse, kusura bakmasınlar her halde milletim onlara da gereken dersi, gerektiği yerde verecek" diyerek Karamollaoğlu'nu eleştirmişti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ