37320 görüntülenme17 Eylül 2020
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Meis'i İtalyanlara vermişiz, Geçmişteki anlaşmaları büyük başarı öyküsü diye ders kitaplarında ilkokulda anlatmaya çalıştılar" ifadelerine Emekli Amiral Semih Çetin çok sert sözlerle yüklendi.

EMEKLİ AMİRAL: ‘BUNUN HESABINI ABDULHAMİD’E SOR’
Mevlüt Çavuşoğlu'na Balyoz davasından hapis yatan Emekli Amiral Semih Çetin'den çarpıcı bir yanıt geldi. Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşım yapan Semih Çetin, "Yok Sayın Bakan Meis'i İtalyanlara 1911 Uşi Antlaşmasıyla verdik. 12 Ada ile birlikte. Lozan'da Meis yok elimizde. 12 Ada da yok. Adaları koruyacak donanma da sizlere ömür. Bunun hesabını Donanmayı Haliç'e hapseden Sultan Abdülhamit Han hazretlerine sormak gerekir. “

ÇAVUŞOĞLU ‘GEÇMİŞTEKİ ANLAŞMALARI BAŞARI ÖYKÜSÜ DİYE ANLATIYORLAR’ DEMİŞTİ
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katıldı. Burada yaptığı açıklamada "Meis'i İtalyanlara vermişiz, onlar da Yunanistan'a vermiş. Yanı başımızda, vermişiz... Geçmişteki anlaşmaları büyük başarı öyküsü diye ders kitaplarında ilkokulda anlatmaya çalıştılar bizlere ama maalesef işte görüyoruz" şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Kaynak: Yeniçağ/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ